Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan szokjak le a folyamatos...

Hogyan szokjak le a folyamatos spórolásról?

Figyelt kérdés

Nagyon szegény családban nőttem fel, minden fillért el kellett tenni, különben nem tudtunk semmit sem kifizetni, új ruhákat is csak használtan kaptam. Most meg keresek, a megélhetéssel nincsenek gondjaim, és tudnék is költeni pénzt, de mégse megy.


Ruhákat addig hordom, míg ki nem kopnak, újakat pedig csak úgy tudok venni, ha 2000 Ft-ért sikerül találnom, kényszeresen rosszul érzem magam, ha valamiért egy kicsit is sokat fizettem. Nem tudok elmenni színházba, étterembe vagy moziba, mert mindig az jár a fejemben, hogy mekkora pénzkidobás az egész. Munkahelyen nem tudok ebédet venni, vagy rendelni mert ott is a kiadások járnak a fejemben.


Hogyan lehet leszokni erről a kényszeres spórolásról? Mindig olyan, mintha a napi megélhetésért kellene küzdenem, holott erről szó sincs.



2013. márc. 10. 14:41
 1/5 anonim válasza:
Lazítanod kell, ez egy kényszer. Akár szakember segítségével próbáld meg.
2013. márc. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele.

De ez van. Pl BKV-ra, amikor BP-en járok mindig sajnálom azt a 350 Ft-ot, mert rengeteg egy útért. Vagy nem veszem meg 6-7000 ért az inget, gatyát 10-20-30 ezrekért, mert nekem nem racionális kiadások.

Lehet inkább ennek örülni kellene, jobban jársz, mint a sok idióta, aki folyton csak vásárol-vásárol-vásárol.

2013. márc. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak aztán át ne ess a ló túlsó oldalára.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Itt pont a spórolásról van szó, de ezekkel pont azt akarom megmutatni, hogy növelheted a kiadásaidat, de megint csak feljön, amit az előbb mondtam, hogy ne ess át a ló másik oldalára majd. És hogy spórolni nem rossz dolog. A magyarok többségének nincs megtakarítása, azoknak sem akiknek lenne miből.


Szóval jól csinálod, de ahogy az egyik fenti cikkben is benne van, fizess magadnak tizedet, tehát mindig jutalmazd magad, miután ügyesen pénzt spóroltál (de ne úgy, hogyha egy hónapban spóroltál 50 ezret, akkor vegyél 100 ezer forintért plazmatévét jutalomképp).

2013. márc. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy, hogy mennyiből élsz így. Ha közben havonta félre tudsz tenni egy milliót, akkor valóban lazíthatsz. De ha csak 5000 forintot, akkor lehet, hogy nem kéne változtatnod a szokásodon.
2013. márc. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy mentalitás, amin nehéz változtatni. Ismerek ilyen embereket, egész életükben spóroltak. A különbség az, hogy ők nem is gondolkodtak azon, hogy másképp is lehetne.


Ha Te változtatni szeretnél ezen, mert úgy gondolod, nem jó dolog folyton csak spórolni, és nem élvezni az életet, akkor már sokkal közelebb állsz a megoldáshoz.


Azt kellene tudatosítani magadban, hogy csak egyszer élsz. És ki tudja, meddig? Az élet szépségeit élvezni is tudni kell. Persze nem az ész nélküli költekezésre gondolok, hanem találd meg az arany középutat. Megérdemelsz egy kis kényeztetést Te is. Vannak dolgok, amin érdemes, és kell is spórolni, mint pl. a rezsiköltség, de ne spórolj a jó minőségű élelmiszereken az egészséged érdekében (mert ha beteg leszel, az sokkal többe fog kerülni). A színház, a mozi kikapcsolódás, élmény, évente néhány alkalommal el kell menni, ez még nem pénzkidobás.

Ami a ruhákat illeti, azért a tisztességes megjelenés fontos, az emberek hajlamosak ez alapján megítélni valakit. Ne költs vagyonokat ruhákra, de mindig legyen rendezett, ápolt, elegáns a megjelenésed. Nem kell ehhez sok ruha, de azok legyenek igényesek.

2013. márc. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!