Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » El vagyok keseredve. Rátok...

El vagyok keseredve. Rátok milyen hatással van / volt a mostani válság? Rajtam kívül másokat is érint (ett)? (többi lent)

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy csak engem érint-e ez a mostani gazdasági válság rosszul, vagy másokat is?


Azért érdekelne, mert ahol én lakom, ott nagyon leromlottak a dolgok:

3-4 évvel ezelőtt és azelőtt még egy szép házban laktam egy szép kerttel, zöld gyeppel, tök jó autóm volt, jó ruhákban jártam (nem előkelő csak a hétköznapi elegáns), a pénz az nem volt állandóan probléma, 20-22 fok volt a szobában, boldog voltam, elégedett voltam az életemmel.


Ezzel szemben mostanában: teljesen visszavetem mindenben, lejjebb kellet adnom sok mindenben. A kerítésem rozsdás és kopott, a házam leamortizálódott, a gyep a kertemben minden nyáron kiszárad, mert nincsen pénzem öntözni sem, használt ruhákban járok, jól be kell osztanom a pénzt és mindig ki is kell számolnom, mi mennyibe kerül. Az autómat le kellet cserélnem egy kisebb, ócskább autóra, mert azt olcsóbban fenn tudom tartani. Csak 12-15 fok van a házamban, a konyhában a mosogatószekrényem teljesen el van rohadva, de nincsen pénzem újat venni. Kétségbe vagyok esve, és kilátástalan az életem, elvesztettem mindenemet, ami régen megvolt nekem és örömömet leltem benne.


Veletek is hasonló a helyzet, vagy csak én vagyok így?



2013. márc. 10. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, hogy 3-4 év alatt hogyan amortizálódhatott így el a lakásod/házad. Mi 7. éve lakunk benne, különösen nem költöttünk rá semmit, de minden olyan újszerű, mint amikor elkészült, legfeljebb egy festés kellene már. Mondjuk vigyáztunk is rá.


Az életszínvonal egyértelműen csökkent az elmúlt években, minden drágább lett, a bérek viszont alig emelkedtek. Ezt mindenki észreveszi, nyilván. Én szerencsére annyira drasztikus változást nem tapasztaltam. Kevesebbet költünk ruhákra, nem járunk szórakozni, étterembe, és mostanában külföldön sem voltunk nyaralni. De ezen kívül minden másban tartjuk a korábban megszokott színvonalat. Csak a luxusról mondtunk le.

2013. márc. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Olyan furi vagy kérdező.


Mintha csak rövid, kis távlatokban gondolkodnál térben és időben is.


Például oké, hogy szép volt az életed, de volt megtakarításod a bankban amikor minden jól ment? Elmondhatod, hogy a fizetésed nem mindig csak elköltötted, hanem a jól menő évek során folyamatosan nőtt a vagyonod, azaz az a pénzmennyiség, ami felett szabadon rendelkezhetsz? Vagy mindig a lehetőséged határain éltél és minden pénzt beleöltél abba, hogy az adott pillanatban legyen jó neked, a jövőre nem gondolva?


A másik, hogy persze csökkent az életszínvonalad, de ha összevetnéd magad másokkal, akkor mindjárt nem is tűnne olyan rossznak. Például az ismerőseid közül biztos sok embert tudsz, aki még nálad is rosszabb helyzetben van.

Nem kell azt mondani már, hogy a Föld 80%-a irigyel téged még most is, de valószínűleg nagyon sok más magyar is azt mondja, hogy te még mindig viszonylag jó körülmények között élsz hozzájuk képest.


Olyanok miatt keseregsz, amik nagyon sok embernek tök természetesek és nem mindenkinek azért, mert szegények. Például:

Be kell osztanod a pénzt és ki kell számolnod mi mennyibe kerül. Ezt én is csinálom, de nem csak amikor rosszul megy, hanem mindig. Ez azt jelenti számomra, hogy érett vagyok és pénzügyileg felelős döntéseket hozok, nem szórom a pénzt.

Párszázezer a nettóm, de autóm most sincs és nem is lesz, mert amíg nem lesz gyakorlati haszna, addig egy pénznyelőautomata az egész. Még írnék sok mindent, de inkább a reakciódra vagyok már kíváncsi.

2013. márc. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Minket nem. Bár soha nem volt autóm, egész életemben panelban éltem és elegáns ruhám sem volt soha.

Az esővizet miért nem gyűjtőd össze öntözésre?

2013. márc. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Add el a családi házadat kerttel és költözz panelba, sok embernek pl autója sincs, BKVzik.

és nyugi jön a nyár és nem lesz fűtési szezon! :-)))

2013. márc. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát a házam úgy amortizálódott le, hogy azelőtt sem volt nagyon miből felújítani, csak kisebb javítgatásokat csináltam rajta, de például sok helyiségben teljesen ki kellet volna már régen cserélni a 20-30 éves bútorokat, de soha nem volt miből.

Egy kis megtakarításom volt, de az már régen elfogyott, most csak napról napra élek. Ki kellet cserélni a bojlert,mert kilyukadt, ki kellett festeni a konyhát, mert bepenészedett a fal a 12 fokos nedves levegőben, az ócska autót is elég gyakran kellett javítani, meg sok egyéb hasonló dolgokra fogyott el a pénzem az évek alatt. És én sem szórtam a pénzt, csak soha nem volt annyi, hogy annyira sokat tudtam volna félretenni.

Az esővizet pedig mindig felfogtam, abból öntöztem mindig, csak nem mindig esik az eső:) nyáron, főleg mostanában, így nem mindig van mit felfogni.

2013. márc. 11. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!