Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Határozott idejű munkaszerződé...

Határozott idejű munkaszerződés, és szabadságolás terhesség esetén! Hogy van ez?

Figyelt kérdés
Igyekszem érthetően leírni, hogy mit is szeretnék megtudni. Kisbabát várok, május 13.-ára vagyok kiírva.A szülési szabadságot a szülés várható időpontja előtt 28 nappal szeretném kivenni, ami azt jelenti, hogy ápr.16.-tól. Addig (sorrendben)szabadság, utána beteg szabadság, majd táppénz. Ez eddig nekem tiszta is. A kérdésem az, hogy nekem a munkaszerződésem, jún. 30.-áig szól, tehát addig él a munkaviszonyom, és addig nekem 11 nap szabadság jár. A munkahelyemen aki ezeket az ügyeket intézi, sem tudta, csak rá mondott valamit, hogy nekem akkor most mennyi szabadságot kell adjon. Az elmondása szerint, a törvény úgy szól, hogy a Tgyás alatt járó szabadságot, akkor kell kiadni a kismamának, amikor a GYED, vagy GYES után visszatér dolgozni. NA de én nem térek hozzájuk vissza dolgozni, mivel lejár a szerződésem.Így nem tudják akkor kiadni, amikor visszatérek, mert nem térek vissza. Ő időarányosan számolta ki a szabadságomat, a szülés várható napjáig, így 6 napot számolt ki nekem. Ez 5 nappal kevesebb, mint a 11 nap, amit ha most nem ad ki, arra a törvényre hivatkozva, amit az előbb is leírtam, akkor az lényegében elvész, mivel nem biztos hogy vissza megyek hozzájuk dolgozni, mivel nem határozatlan idejű a szerződésem. Vagy majd, az a munkáltató kell, hogy kiadja ebben az esetben nekem , a még náluk járó szabadságomat, ahova majd el tudok menni dolgozni, Gyes után?És az új munkahelyemen kezdek szabadsággal? Ez nekem valahogy nem tiszta!

2013. márc. 11. 09:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt, hogy nem térsz vissza, már lefixáltad bent a vezetőséggel? Mert lehet, hogy még igényt tartanak rád! Vagy ez kizárt?
2013. márc. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az még kérdéses, hogy vissza tudok-e térni, most is elég kiélezett a helyzet a munkahelyemen, leépítés, stb. De a kérdésem szempontjából mindegy is, mivel attól még a szerződésem határozott idejű marad, és azok a jogszabályok vonatkoznak rám, ami egy határozott idejű munkaszerződéssel rendelkező gyereket vállaló anyára.Az már megint egy másik kérdés, hogy visszavesznek-e, de ha vissza is vesznek, az nem a jelenlegi szerződésem meghosszabbítása lesz, hanem egy új szerződésnek fog minősülni.
2013. márc. 11. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!