Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakcímbejelentés hogyan? Elég...

Lakcímbejelentés hogyan? Elég az én aláírásom?

Figyelt kérdés
Eladtam a lakásomat, most albérletbe költözök, a Nagymamám házába szeretnék bejelentkezni, amiben nekem is van tulajdoni részem. Elég az én beleegyezésem vagy kell minden tulaj aláírása? Utóbbi esetben a probléma az, hogy az egyik tulajdonos (a nagybátyám) nyáron hunyt el, azóta még nem volt hagyatéki és hivatalosan még tulajdonosa a háznak.
2013. márc. 16. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Én jelentkeztem már be úgy állandóra lakásba hogy a nekem is volt tulajdonjogom, plusz a haszonélvezeti (ha most is így hívják) jog másé volt. Ha jól emlékszem semmi más nem kellett hozzá mint az én tulajdonomról szóló igazolás, de hétfőig lehet hogy megcáfol valaki :)
2013. márc. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én két és fél éve jelentkeztem be lakásba, akkor hiába voltam résztulajdonos, a többi tulajdonos aláírása is kellett.
2013. márc. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
...és tulajdoni lapot kell vinni (mert ugye az nem olcsó), vagy hogyan működik ez? Amit lakást eladtam, azt örököltem, itt nőttem fel, a szüleim meghaltak, 21 éves vagyok és nem értek ezekhez a dolgokhoz... Köszönöm a segítséget!
2013. márc. 16. 11:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi adásvételi szerződést vittünk, azt elfogadták.
2013. márc. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!