Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehetne kifizetni a...

Hogy lehetne kifizetni a tartozást?

Figyelt kérdés
Olyan problémám lenne, hogy 17 éve élünk a jelenlegi lakásunkban. Önkormányzati szükséglakásként lett kiutalva, mert meghalt az előző lakó. Nem lett átíratva és idáig semmi probléma nem volt. A számlák akkor jöttek amikor kellett, az utóbbi években negyed évente. Azt gondoltam, hogy folyamatosan olvassák a gázóraállást, most viszont kijött egy 90 ezer forintos elszámoló számla. Ezt nem tudom kifizetni egybe, mert így is lakásfenntartási támogatást kapok az önkormányzattól az Elművel kapcsolatban. Szeretnék részletet kérni. Tudom, hogy bármikor kérhetem a szolgáltatótól az átírást, de ki kellene fizetni a 90 ezer forintot egybe, amit nem tudok. 17 év után, ha akkor az önkormányzat nem mondta le a szolgáltatóval a szerződést, akkor most sem fogja. Mit tehetnék? Hogy fizethetem ki részletekben a tartozást? Vagy van más megoldás is?

2013. márc. 16. 14:25
 1/3 anonim ***** válasza:

kérni kell részletfizetést.


De mindig csodálom az embereket, hogy hónapokig csöndben ülnek otthon és fel sem tűnik, hogy nem fizetettek gázszámlát aztán mikor kijön 3 havi egybe akkor meg vannak lepve ...

2013. márc. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elnézést, elfelejtettem említeni, hogy negyed évente fizettük a kiküldött számlát és volt amikor túlfizetésem is volt és soha nem késtem a díjjal, de most meglepetésként ért az elszámolás. Ugyanis a negyedéves számla nem mindig volt összegben azonos, tehát éppen ezért ért meglepetésként ez a számla. Nem szeretném feltételezni, hogy a leolvasó, csak hasra ütött, mikor leírta az óraállást. Tehát még egyszer kérdezném, hogy így tisztázva lett, mert tudom, hogy én sem jártam utána teljesen az ügynek - ez igaz -, de a leolvasás sem volt éppen korrekt. Viszont tudom, hogy Én húzom a rövidebbet. Keresem a lehetőséget elsősorban, hogy nekem, mint minimál nyugdíjas használónak milyen lehetőségeim vannak. Köszönöm!
2013. márc. 16. 15:20
 3/3 A kérdező kommentje:
Részletfizetést egyébként nem tudunk kérni, mert ugye nem az én nevemen van a dolog és az átírás megint pénzbe kerül, továbbá csak akkor lehetséges, ha kifizettük a 90 ezer forintot.
2013. márc. 16. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!