Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha van egy kft-m, de hónapok...

Ha van egy kft-m, de hónapok óta nem tudom fizetni a járulékokat, ha csődöt bejelentem, akkor be fogják rajtam hajtani a tartozást? Tényleg nem tudom kifizetni, sajnos.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 29. 14:31
 1/5 anonim válasza:

én is hasonló szituban vagyok... jövőhéten kellene fizetni a járulékokat, de a kasszám eddig nagyon nullás... :(

válság van mindnehol..

2009. ápr. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 werte válasza:
Behajtják. 50.000 fölött részletet lehet kérni, de mérget vehettek, hogy behajtják. Ha Le akarjátok adni a vállalkozóit, akkor számlázzák az összeget amivel lógtok. Tapasztalat. Jól meg lehet szívni. Egyszer 17.000ft-t kellett fizetnem, majd valami elmaradás miatt 183 Ft.t. Szóval szemetek minden szinten! A PECH-szó szerint
2009. ápr. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A Kft, korlátolt felelősségű társaság kifejezés pontosan a korlátolt felelősségről szól, miszerint a cég dolgaiért a tulajdonosok a betett tőkéjük erejéig felelősek csak. Tehát ha ma valaki alapít egy kft-t, ahhoz 500eFt törzstőke kell. Ha nem emel tőkét közben, akkor eddig az összegig vagy személyesen felelős. A bt más tészta, ott teljes vagyonoddal.
2009. máj. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha te vagy a Kft. ügyvezetője, akkor igen, az utolsó fillérig be fogják rajtad hajtani.

Csőd esetén más a helyzet, ott a hitelezők egyezség keretében átütemezik a fizetési kötelezettséget, van moratórium is, és ha mindenki meg tud a másikkal egyezni, akkor eltérő ütemben is lehet fizetni.

Ha az APEH felé vannak a tartozásaid, ott is lehet kérni az átütemezést.

2009. máj. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hogyan tudják behajtani, ha nincs semmi sem a nevemem. Lakásom nincs, a munkahelyem-eddig itt volt, így nem tudnak küldeni letiltást sem.

Milyen úton történik mindez?

A törzstőke 500e volt, de már az is elment.


Kifizetném én, ha tudnám...

vagy mi a megfelelő eljárás?

2009. máj. 6. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!