Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sok helyen minek alkalmaznak...

Sok helyen minek alkalmaznak biztonsági cégeket?

Figyelt kérdés

Pl. gondolok itt plázákra, nagyobb telepekre,irodaházakra!

Ahol felvennének 3-4 embert aki ehez ért és foglalkozik ahol nem kell csak 3 őr ott pl. csak 1 embert aki foglalkozik és intézi(k) az őrök felvételét,ellenörzését az objektum őrzésének megtervezését stb.

Szerintem sokkal gazdaságosabb lenne és tisztes órabért is tudnának fizetni (600-700 Ft) az őröknek minthogy felvesznek egy biztonsági céget akinek általában 2000 Ft fizetnek óránként emberenkéng amiből az őr 450 Ftot kap meg óránként!

De a lényeg hogy olcsóbban is meg lehetne oldani!



2013. márc. 17. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert ha felveszel 3-4 embert, és valami oltári baj történik, kin kéred számon? A 3-4 emberen? Akik esetleg felszívódnak, eltűnnek? Itt a cégek között kemény szerződés van, arra az esetre is, ha a biztonsági őr hibázna... Ha kár is történik, akkor az őr cége felel! Ezt csak így lehet komolyan csinálni.
2013. márc. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mért a biztonsági cégnél nem emberek vannak?Amúgy meg meg a 3-4 emberrel kötnek komoly szerzödést!

Meg ha pl. egy nagy áruházban a mondjuk bármelyik dolgozó véletlen felgyújt valamit pl. egy pék és leég a fél épület akkor a pék csak úgy lelép?Nemhiszem, bárcsak ilyen könnyen müködne...

2013. márc. 17. 22:02
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát épp ez az ember! Az EMBER-ért a CÉGE felel! Nem véltetlenül nem köt semmilyen komoly cég egyéni szerződéseket EMBEREKKEL.
2013. márc. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azért alkalmaznak sok helyen biztonsági cégeket,mert nagy üzlet az egész mind a két fél részére,megbízott és megbízó is marha jól jár ezzel az üzlettel. Maga az őr,ő a néger a melós és mint melós az sehol nem jár jól, azaz csak nagyon ritkán.
2013. márc. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, ha a pék felgyújtja a konyhát akkor felelősségre vonják polgári perben, aztán majd 10 év múlva mikor megnyeri a pékség akkor jó magyar szokás szerint a pék megrántja a vállát, hogy neki nincs miből kifizetni a több milliós kárt (mert a lakása a gyerekek nevén van, a kocsija a bátyja nevén a pénze meg cipruson egy egy személyes KFT nevén).


Míg ha én szerződök egy nagy vagyonvédelmi céggel itt nagy rá a sansz, hogyha az őrök miatt keletkezik mondjuk 1 millió károm akkor azt ők kifizetik, mert a presztizsük többet ér, mint hogy nagy dobra verjem és elveszítsenek 100 milliónyi kuncsaftot.

2013. márc. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Illetve az sem elhanyagolható, hogyha a cég felvesz egy embert, annak betegállományt kell fizetni, annak szabadságot kell adni, annak jogai vannak...


Míg ha megbízok egy céget, hogy nekem kell 24 órában 2 őr akkor ez mind nincs - mert ha az őr szabin van küldenek mást!

2013. márc. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Míg ha én szerződök egy nagy vagyonvédelmi céggel itt nagy rá a sansz, hogyha az őrök miatt keletkezik mondjuk 1 millió károm akkor azt ők kifizetik, mert a presztizsük többet ér, mint hogy nagy dobra verjem és elveszítsenek 100 milliónyi kuncsaftot."


Hehe persze! :D

A biztonsági cég leadja egy alválalkozó cégnek, aki nevén van az alválalkozás annak a nevén semmi nincs és megvonja a válát hogy nem tudja kifizetni!A megbízó vagy lecseréli a céget vagy nem!Ez így megy nagy kár esetén...Láttam erre már példát...


"Illetve az sem elhanyagolható, hogyha a cég felvesz egy embert, annak betegállományt kell fizetni, annak szabadságot kell adni, annak jogai vannak..."


Ez az hogy egy biztonsági cég kifizeti a ledolgozott óráidat + jó ha bejelent és még a munkaruhát is veled fizetteti ki és ennyi!Ez is rátesz a gyenge életszínvonalra...

De szerintem ha fizetnének betegszabadságot és miegymást még így is olcsóbban jönnének ki mint hogy egy biztonsági cégnek fizetik a hatalmas válalási díjakat!

2013. márc. 18. 11:50
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért hidd el, ha nem a Józsi & Feri 2013 KFT-t bízod meg akkor kifizetik.


Azt ne hidd, hogy akkora pénzeket akasztanak ám az őrző cégek. Ha te felveszel egy őrt minimálbérre 93,000 bruttóra 8 órába, akkor az neked, mint cég 750 ft / órába kerül a járulékokkal együtt + a beteg és rendes szabadságok. Kb. 850 Ft-ra jönne ki.


Ha ugyan ezt kibérled egy cégtől akkor 600 + áfáért megkapod, amit elszámolhatsz költségként, viszsaigényelheted az áfát és semmi dolgod vele, illetve számon is kérhetsz a cégen.


Az, hogy az ilyen "bérőr" cégek hogy csalnak adót és mennyire nem adnak normál munkakörülményeket az őreiknek az nem a te dolgod...

2013. márc. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A biztonsági cégeknek kifizetnek nagyon sok helyen 1500-2000 Ft-ot egy emberre óránként! TUDOM!

Az alválalkozók álltalában Józska-Pista cég direkt!

És a rendszer váltás elött müködött az én elméletem...nem vagyok komcsi ne érts fére de ez a kapitalista szabadpiacú redszer csak az igazi melós sanyargatására jó!

2013. márc. 19. 11:20
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy van, aki kifizeti, mi őriztettünk nagy telephelyeket ugyan így bérmunkába - mai napig jóba vagyok az amúgy már 13 éve működő őrző védő céggel - és tavaly 900 ft alatt fizettünk óránként...
2013. márc. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!