Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogosult vagyok-e munkanélküli...

Jogosult vagyok-e munkanélküli ellátásra?

Figyelt kérdés

Azért itt teszem fel, mert a hivatalban nem voltak hajlandóak válaszolni rá... :-(

Tehát, 2008tól 2012 júliusig folyamatosan dolgoztam, majd elbocsátottak. Elmentem munkanélkülire, 1 hónapig kaptam majd újra lett állásom, szeptemberben. Most márciusban ez a munkahelyem is megszűnt. Tehát legutóbb 7 hónapot dolgoztam folyamatosan, előtte pedig 4 évet, a kettő közt volt 2 hónap szünet.

Az érdekelne, hogy akkor jelenleg jogosult vagyok-e munkanélkülire, avagy nem???

Előre is nagyon köszönöm a választ.


2013. márc. 20. 12:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi az,hogy nem hajlandóak válaszolni rá???Akkor mégis miért kapják a fizetésüket?
2013. márc. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát ez egy nagyon jó kérdés, bennem is felmerült, de azóta sem tudok rájönni.
2013. márc. 20. 13:15
 3/13 anonim ***** válasza:

Napra pontosan:

Mikortól meddig volt munkaviszonyod?

Mikor jelentkeztél a munkaügyibe és mikor regisztráltak?

Meddig kaptad a járadékot?

Mikor kezdődött az új munkaviszonyod és mikor szűnt meg?

2013. márc. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

2008 július 2-től 2012 július 20ig.

Július 27-én mentem be a munkaügyi központba, 31-ére hívtak vissza, aznap regisztráltak, de július 27-től.

Szeptember 7-én kaptam meg a munkanélkülit, még ez alapján.

Ekkor már egy hete az új munkahelyemen dolgoztam, ezért a következő hónapban már nem jött munkanélküli.

Ez a munkaviszonyom szeptember 1-én kezdődött, és most március 12-én szűnt meg.

2013. márc. 20. 22:08
 5/13 anonim ***** válasza:

A munkanélkülit 2 hónapra kaptad (csak egyszerre folyósították a 2 hónapot)

Amikor elhelyezkedtél, akkor igénybe vetted azt a támogatást amit lehet kérelmezni, hogy a hátralévő álláskeresési összegének bizonyos százalékát megkapod?

2013. márc. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem
2013. márc. 21. 11:13
 7/13 anonim ***** válasza:

Akkor vedd elő azt a határozatot, amit akkor kaptál amikor bejelentetted, hogy munkaviszonyt létesítettél.

Abban benne kell lennie, hogy hány felhasználatlan napod maradt.

Az álláskeresési járadéknál a napok felhasználását mindig a régebbi napokkal kezdik. Ha nem meríted ki a napjaid, akkor a fel nem használt napok (amennyiben 3 éven belüliek) hozzászámítódnak az újonnan szerzett napjaidhoz.

Most amikor jelentkeztél, mit írtak a határozatba indoklásként?

2013. márc. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Uhh, akkor ezek szerint 2 hónapra kaptam 51 ezer forintot?? Azért az meredek...

Neten jelentettem be, itt: [link]


A határozatban ez áll: "Az indokolásról és a jogorvoslatról való tájékoztatást a közig. hatósági elj. és a szolgáltatás ált. szabályairól szóló, többször módosított 2004. évi CXL. törvény 72.§ (4) bekezdésében foglaltakra figyelemmel mellőztem." Tehát gyakorlatilag semmi.

2013. márc. 21. 17:17
 9/13 anonim ***** válasza:

Akkor ez nem megállapító, vagy elutasító határozat (a mostani)


Amikor bejelentetted a munkaviszonyod és megszüntették az álláskeresési járadék folyósítását, akkor abban a határozatban mit írtak, hány napod maradt felhasználatlan?


Nagyjából ahogy számolom (figyelembe véve a 3 éves korlátot) onnan maradt járadékos 43-44 napod, most szereztél 19 napra való jogosultságot, így most jár neked az álláskeresési kb. 62-63 napra.

2013. márc. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Na, az az amit sajnos most nem tudok megmondani... Mert az a határozat, amit postán küldtek a szüleimhez ment, mert a bejelentett lakcímem ott van de nem ott lakom.

Felhívtam apukámat az előbb, de nem tudja hol van, úgyhogy holnap átmegyek és megkeresem.

Addig csak azt szeretném kérdezni, hogy ezt a nagyjából számolt 62 napot hogy kell értelmezni? 62 napi segélyt fogok kapni (gondolom akkor azt 2 részre lebontva, májusban és júniusban) ha nem lesz addig újra munkám? Bocsánat az értetlenkedésért...

2013. márc. 21. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!