Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 17 éves vagyok, elég kezdő...

17 éves vagyok, elég kezdő marketinges. Kaptam egy házit és kíváncsi vagyok, hogy ti mit gondoltok róla?! Van egy elképzelésem, de még nem írtam le.

Figyelt kérdés

A helyesírásért bocsi,telefonról írtam. Továbbá bocsi,ha nem jó helyre írtam.

Sziasztok ! 17 éves vagyok,elég kezdő marketinges. Kaptam egy házit és kíváncsi vagyok,hogy ti mit gondoltok róla. Van egy elképzelésem,de még nem írtam le.

Házi.: Melyik piaci szereplőt kérdeznénk meg egy új okostelefon piacra dobása érdekébe és miért ?


Várom a Ti ötleteiteket,gondolataitokat! :)



2013. márc. 20. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát, te az élethez vagy kezdő barátom...


A vásárlókat, a lehetséges célcsoportodat kell kérdezned...

2013. márc. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Írtam,hogy van elképzelésem..csak nem írtam még le és a ti véleményetekre is kíváncsi vagyok!!! És a a feladat,hogy mit gondolunk...,nem az,hogy megállítok minden 2 embert és megkérdezem tőle...
2013. márc. 20. 18:47
 3/7 A kérdező kommentje:
Fiatalokat,üzletembereket... így értem...! És,hogy miért ?
2013. márc. 20. 18:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Ehhez tudni kéne, hogy milyen okostelefon!


Mert van 20e forintos okostelefon is, ami attól "okos", hogy egy alap android van rajta oszt' csumi.

Meg van 200e forintos full extrás okostelefon is, ami virtuális szervert, osztott wifit, stb.. tud.


Nyilván a 2.-an célcsoportja az üzletember, de a csóri egyetemista nem. Míg az elsőnek lehet célcsoportja mindekttő például.


A víz / ütés / atombomba álló telefon pl. a malósoknak célcsoport...


Pontosíts.

2013. márc. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A piaci szereplő az nem egyenlő a piaci szegmenssel. Ezért teljesen felesleges szegmentálnod. Vagy magát a feladatot írtad rosszul.


Piaci szereplők a közvélemény pl. Piaci szegmens pedig lehet a 20-30 év közötti, középosztálybeli, városban élő férfiak csoportja.

2013. márc. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Először tanulok marketinget. A feladatot jól írtam le. Hát amit a tanárt érdekel az az,hogy kiket kérdeznénk meg /piackutatás/ Az oké..,de hogy miért? Az is oké,csak nem tudom megfogalmazni.
2013. márc. 20. 20:13
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Holnap elválik minden :)
2013. márc. 20. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!