Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valamit az e-bayről? Tapasztal...

Valamit az e-bayről? Tapasztalatok? Extra kezdő vagyok!

Figyelt kérdés

Egyre többen beszélnek az e-bayről a környezetemben. Elég kezdő vagyok, tehát jóformán semmit sem tudok róla. Utánanéztem itt gyakorin, de rengeteg kérdés van, rengeteg mindent említenek, elég nagy a keszekuszaság.


Írna nekem valaki egy ismertetőt, valamit a fizetési módokról, vámról (milyen összeg fölött kell fizetni),egyéb költségekről, biztonságos-e, honnan nem érdemes rendelni (ha van ilyen), illetve tapasztalatokat?


Köszönöm!



2012. dec. 14. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Az eBay-en magánemberek adják el egymásnak a cuccaikat, ugyanaz nemzetköziben, mint nálunk a Vatera. Vám egyébként csak akkor van, ha EU-n kívülről rendelsz.
2012. dec. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kezdésképpen. Ahhoz hogy ne vesz el az ebay világában tudnod kell angolul.

HA tudsz angolul akkor nincs semmi ami olyan bonyolult lenne. Regisztrálsz

nyitsz egy paypal számlát

és vásárolhatsz.

Ha veszel valamit paypalon keresztül fizetsz. A vám összegét a termék leírásában megtalálod. Ha megkaptad az árut írsz egy értékelést az eladóról. Ő is fog rólad írni. Minél többen írnak jót annál nagyobb lesz a %-ot. X. vásárlás után árulhatsz te is terméket.

Akármit akarsz venni, mindig nézd meg az eladó %-át. Ha 50-60 %-os akkor ne rendelj tőle.. Megbízhatatlan. Ha 99.9%-os akkor megbízható, lehet rendelni tőle. Mindig olvasd el mások által leírt értékeléseket. Ezért is jó ha tudsz angolul.

Én rendszeresen vásárolok ebay-en és eddig nem volt semmi gondom vele.

Hozzáteszem hogy én az angol ebay-ről beszélek. Sem az amerikait sem a magyart nem ismerem. De mindháromnál a lényeg ugyanaz.

2012. dec. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nincsen angol, amerikai meg magyar ebay, egyetlen oldal van több nyelvre lefordítva. Én amúgy a németet használom, de ugyanazzal az azonosítóval be tudok lépni a magyar és angol nyelvűre is. És a kínálat is mindenhol ugyanaz.
2012. dec. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ma 22:03

akkor tévedtem. Én angolt használok, mivel itt élek kint,és így sokszor személyesen is eltudok menni az áruért amit kinézek.

2012. dec. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

nekem is segítenétek?

én Otp-s vagyok! milyen kártyát igényeljek? Visa vagy Master card? melyik banknál a legolcsóbb a kártya éves díja? vagy egyáltalán kell ilyet fizetni? ti mennyit fizettek? kártya kibocsájtási díj is volt???

2012. dec. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2012. dec. 16. 18:39
 7/7 anonim válasza:

Természetesen van angol, amerikai, stb Ebay oldal. Persze, ugyanz a cég működteti, de földrajzilag más eladók jelennek meg rajta. Ha a németre mész, akkor a legtöbb eladó német, ha az amerikaira, akkor amerikai. Ennek megfelelően euróban vagy dollárban fizetsz, illetve más lesz a vám, áfa, postaköltség.

A nyelvtudás alapvető, különben nem érted, mit kínálnak.

Ha megfelelő eladót választasz (értsd jó az értékelése), biztonságos, bár én azért nagyon értékes dolgot nem itt vennék.

2012. dec. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!