Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külkeresek, szállítmányozók!...

Külkeresek, szállítmányozók! Mi a különbség az alábbi két, hajóraklevélre (Bill of Lading) kerülő szöveg jelentése között?

Figyelt kérdés

1. "Freight payable as per charter party"

2. "Freight payable as agreed"



2013. márc. 21. 12:18
 1/2 anonim válasza:

Ez valami iskolai tananyag lenne???


8 hónapja dolgozom szállítmányozásban, de ilyenekkel még sosem találkoztam. Viszont ami fontos az a "freight prepaid" és a freight collect". Más és más mindkettő. Azt szabályozza, hogy ki fizeti véglegesen a fuvardíjat. Gondolom a kérdésedben szereplő szöveg is hasonló.


Csak olyannal találkoztam, hogy "as agreed". Tehát "megegyezés" szerint fizetik a fuvardíjat. Ez a paritástól függ, de ennek is a fentebb írthoz (collect/prepaid) van köze.

2013. márc. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi. Én csak most kezdtem el külkerben dolgozni és nem értettem a kettő közti különbséget. Nem, nem iskolai tananyag, ezek vannak a B/L-n általában.

Annyit sikerült megértenem, hogy az "as per c/p" az a fuvarozási szerződés szerinti fuvardíj fizetésre hivatkozik, az "as agreed" pedig incotermstől függ, illetve attól, hogy mit kér a L/C kedvezményezettje, vagy annak a bankja.


Freight prepaid és freight collect-ről annyit sikerült megértenem, hogy a fuvar teljesítése előtt vagy után fizetendő-e a fuvardíj.

2013. márc. 25. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!