Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha már egyszer járt a munkanél...

Ha már egyszer járt a munkanélküli de megvonták mert nem tudtam menni jelentkezni kaphatok e újra?

Figyelt kérdés
Múlt év szeptembertől kaptam 4 hónapig a munkanélküli segélyt. De most ez év elejétől vezették be azt ha aznap nem mész jelentkezni megszűnik a munkanélküli viszonyod a segéllyel együtt én pedig kb 1 nappal később tudtam volna menni mint kellett volna de nem tudtam h új szabály van. Januártól szünt meg nekem és ugye 90 nap után jelentkezhetek újra azaz májusba majd csak. Azzal együtt h jelentkezek ismét egyből kérhetem újra a segélyt is vagy megint egy évet várnom kell mivel pályakezdő vagyok?

#munkanélküli #segély #újra kaphatom
2013. márc. 21. 12:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Munkanélküli segély már évek óta nincs.

Álláskeresési járadék maximum 3 hónapig jár.

1 napi késés miatt nem törölnek a regisztráltak közül (még akkor sem, ha kapnál álláskeresési járadékot a munkaügyitől)

Az, hogy pályakezdő vagy, nem számít az ellátásnál (gondolom foglalkoztatást helyettesítő támogatást kaptál az önkormányzattól)

Azt, hogy az FHTnak májusban pontosan mik lesznek a feltételei, most még nem lehet tudni (éven belül is változtatják)

A mai állás szerint az igény benyújtása előtti 2 évben legalább 1 évig együttműködő reg.álláskeresőnek kell lenned (azaz ha nem változnak a szabályok, májusban igényelheted)

2013. márc. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,hát remélem sikerül újra összehoznom!
2013. márc. 21. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!