Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » GYED összege GYES után,3...

GYED összege GYES után,3 hónap kihagyással?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Két gyerekem van, a kislányommal 2008. márciusában jöttem el szülési szabadságra, és azóta megszakítás nélkül itthon vagyok, a kisfiam 2013. augusztus 9-én tölti be a 3. életévét.


A kisfiam után járó gyes tehát augusztusban lejár, időközben azonban állapotos lettem a harmadik gyerekünkkel, akinek az érkezése 2013. novemberre várható.


Mindkét gyerekkel maximális (vagy aközeli) gyed-et kaptam, most azonban nem tudom mire számíthatok, illetve hogyan növelhetném esetleg a gyed összegét.


Ha jól számolom van kb. 4 évnyi szabadságom (128 nap, már ha összeadódnak - összeadódnak? :)), de mivel a kisfiammal veszélyeztetett terhes voltam, nagy a valószínűsége, hogy most is táppénzre fog javasolni az orvos.


Tudna valaki segíteni, melyik megoldás lenne ésszerűbb (táppénzre menni vagy szabadságot kivenni szülés előtt), illetve hogy hozzávetőlegesen milyen összegű gyedre számíthatok 2014-ben?


Előre is nagyon szépen köszönök minden választ!



2013. márc. 23. 14:27
 1/2 anonim ***** válasza:

A legokosabb az lenne, ha már most elmennél táppénzre, egyrészt mert az több, mint a gyes, másrészt pedig azért, mert ha táppénz miatt nincs meg a 180 bérezett napod, akkor a gyed alapja ugyanaz lesz, mint a tgyásé.


Menjünk sorban:

a tgyás alapja a minimálbér kétszerese lesz, vagy ha a szerződéses/tényleges béred ennél kevesebb, akkor az. Ez független attól, hogy szabit veszel ki, táppénzre még, vagy gyesen maradsz.


A gyed alapja ha elmégy táppénzre ugyanaz lesz, mint a tgyásé. NAgyjából el lehet mondani, hogy az ellátások összege kb. annyi lesz, mint korábban.


Annyiból megérné kivenni a szabikat, hogy azalatt teljes bért kapsz -de ebben az esetben ne felejtsd el bejelenteni a babát, hogy védett légy - ugyanez a helyzet akkor is, ha táppénzre mégy.


A szabadságokhoz: ha jól értelmezem, a kislányod születéséig dolgoztál, a fiad születéséig meg gyesen voltál, miután a lányod betöltötte a kettőt? Ha 2008 március előtt nem volt bentmaradt szabid, akkor valamivel kevesebb, mint 3 év szabival számolj, mindkét gyerekre a tgyás idejére, és a gyed első évére jár a szabi.

2013. márc. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!! :)
2013. márc. 28. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!