Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A külföldre vágyódóknál...

A külföldre vágyódóknál mennyire jelentős tényező az éghajlat miatti váltás?

Figyelt kérdés

Mert ugye az tudott, hogy elsősorban a létbiztonság és az egzisztenciális lehetőségek motiválják az elvágyódást innen.

De érdekelne, hogy mennyire tényező az, hogy olyan helyre költözni, ahol több a napsütés, enyhébb a téli időszak, nem túl csapadékos stb stb? (Én, mikor eljátszom a gondolattal, hogy elköltözni, nekem mindig valami szép, napos, kellemes hely vizualizálódik. Ezért is pl Anglia, bármekkora sláger is, nem vonz az örökös esős, csöpögős, ködös mivolta miatt)


2013. márc. 26. 07:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Beszélj spanyolul és/vagy portugálul és irány Dél-Amerika. Marhára keresik a képzett munkavállalókat.
2013. márc. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Aki éghajlat alapján választ, az szerintem nem komplett! Mindig az alapján kell választani, hogy beszéled-e az adott ország nyelvét, van-e olyan képesítésed, amellyel esélyed lehet az elhelyezkedésre. Az időjárás, a kivándorlásnál sokadrangúnak kellene lennie.
2013. márc. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az éghajlat szerint választók a kedvenceim, tele van veletek az Utazás szekció. Kb. olyan, mintha itthon logisztikus végzettséggel elmennél vágóhídra takarítani azért, mert szép az épület és jó a megközelítése.


Akinek van esze oda megy, ahol keresik a munkáját és meg is fizetik. Aki már azért picsog, hogy jajj, Norvégiában sokat esik az eső :((( az meg a munkájában is esélyesen így fog hozzáállni a dolgokhoz meg a legkisebb problémákhoz is.


Szóval tulajdonképp hasznos személyiségjelző ez.

2013. márc. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért a kérdezőt abban "védeném", hogy aki nem szezonális, vagy rövidebb távon gondolkodik és szélesebb látóköre van a pénztől és piacképességtől, igenis számít szerintem.


Pár évtized alatt sokat változott és még többet fog az éghajlat és annak hatásai ki fognak hatni a társadalmi folyamatokra is. Lehet valaki minden vágya volt 10 éve New Yorkba dolgozni, és pl. 5 éve kijutott, idén meg megismerkedett Sandy-vel, míg a Katrina előtt el se lehetett volna ilyet képzelni. De sok más példát is lehetne hozni,szerte a világon. Hosszas tervezés volt nekünk is, a családi migráció, de egyenlőre ez a kicsi ország aránylag jó helyen van e téren, jó adottságokkal, csak hát a gazdaság olyan amilyen. Így maradt egyenlőre a rövidebb távú külföldi munka. Én az Eu-ban Olaszokra leszek kíváncsi egy max. 10 év múlva.. (ha még addig kihúzza az Unió velük)

2013. márc. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Lehet komplett hülyét csinálni az emberből, én pusztán csak kíváncsi voltam, hogy az emberek tovább tudnak-e látni annál, hogy a hazai fizujuknál mennyivel többet fognak keresni és a lehető legkönnyebben "meghódítható" de akár elviselhetetlenül szar klímájú országba húznak el, vagy netán hosszabb távon számít az ún ÉLETMINŐSÉG, amit nem csak euróban, dollárban vagy fontban mérnek.

Nyilván én sem arra gondolok, hogy CSAK a meleg számít, de egy új élet megtervezésénél én azért figyelembe venném a klimatikus viszonyokat is. Mert minek menjen az ember akkor egy búvalbasott borús, esős helyre, hogyha mondjuk a munkakedvére erősen kihat a napsütéses órák száma. Akinek mindegy, bányalóként is szívesen él, az ne vegye figyelembe, de akinek számít, az miért ne?

2013. márc. 26. 16:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is annyiban megvédeném a kérdezőt, hogy ismerősömék kimentek Skóciába családostul és bizony, amikor azt írja, hogy 86 % a páratartalom, akkor néha elborzadok. Meg amikor 3 napig nem száradnak meg a ruháik.

Azt mondja, jó páran azért költöztek haza, mert nem bírták az állandó esős, párás időt. De Ő egész jól elvan vele :-)

2016. márc. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jajjj, most látom, hogy sikerült egy 3 évvel ezelőtti kérdéshez hozzászólnom :D


Na mindegy, akkor mentek egy szépet :-)

Szóval, arra azért kíváncsi leszek majd, hogy azok a migránsok, akik a meleg Szíriából pl. Finnországba mentek, hogy fogják bírni hosszútávon a klímát.

2016. márc. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!