Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sokat hallom mostanában, hogy...

Sokat hallom mostanában, hogy a helyi pénz a megoldás a világ problémáira. Hol lehet találni érveket mellette és ellene?

Figyelt kérdés
engem érdekelne mindkét oldal véleméyne. Ahol csak az előnyöket sorolják fel, az nyilván nem őszinte, viszont nem találtam olyan oldalt amelyik leírja, hogy mik az előnyök hátrányok ha bevezetnének valahol helyi pénzt.

2013. márc. 27. 11:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Miért jó az a pénz, amit csak kevesen fogadnak el? Miért jó, ha én kapok "helyi pénzt" x-től, de csak x-nél vagy y-nál költhetem el? Mi van ha mást szeretnék venni? Miért ne adhatnám el portékámat z-nek?


Én az előnyeit nem látom át.

2013. márc. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az előnye az, hogy az után a pénz után, amit most használsz, az állam kamatot fizet a jegybanknak, amit tőled hajt be adóként. Tehát a tetőled elszedett adó egy jó részét nem arra fordítják, amit te hiszel (útépítés, iskolák, rendőrség, egészségügy stb.), hanem egy az egyben megy a pénzoligarchia zsebébe, akik a kezükben tartják a pénzkibocsátás jogát.


A hátránya az, hogy nehéz elterjeszteni, de erre is van már ötlet: a kettős pénzrendszer.

2013. márc. 29. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!