Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Utólért a lelkiismeret!...

Utólért a lelkiismeret! MEgoldás ha kicsit elvonulok a világ elől?

Figyelt kérdés

Hazudtam a szüleimnek! Összevesztem a barátnömmel!

Kettészakadok mert el kéne döntenem hol legyek! A szüleimnél vagy ö nálla?? vagy egy harmadik verzio ?? távol mindenkitöl egy kis számüzetésre?? amig lecsitulnak a dolgok?? már bocsánatot is kértem mindenkitöl de olyan lelkiismeret furdalásom van hogy már a kötelet keresem sokszor...néha jó de olykor rámjön ez a fura érzés,...mit tegyek?? megoldás ha kicsit elvonulok a "világtol" , mert hiába kértem elnézést, olyan büntudatom van,...kilátástalannak érzem az életem,..

válaszokat köszönöm előre is!

(25 éves férfi)


2010. febr. 24. 18:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Emberfüggő, kinek az elvonulás a világ elől, kinek más. Szerintem az a legtisztább megoldás, hogy a viselkedéseddel javítod a kapcsolatidat, több időt szánsz rájuk. A lelkiismereted csak magadban tudod elnyomni, a kötél és az öngyilkosság pedig a gyávák és a gonoszak módszere. Mit éreznének a barátaid ill. szüleid, ha megölnéd magadat? Ha túlélnéd a saját öngyilkosságod, nem érne utúl sokkal gyorsabban a lelkiismereted?

Mindent magaddal tisztázz először. :))

Remélem minden rendben lesz. :)

2010. febr. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Jesszus ez komoly? azt hittem egy 12 éves gyerek írta. Fel akarod akasztani magad mert hazudtál?
2010. febr. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

aza baj hogy férfi létemre nagyon lelkis vagyok, a légynek nem tudnék ártani, de néha olyat tudok mondani hogy többet tudok ártani mint ha pl az öklöm használnám,...

ezért is kéne szerintem hogy megeddzödjek,...mert egy szar alaknak érzem magam,,sőt tudom hogy az vagyok,...

2010. febr. 24. 18:17
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Foglalkozz vmi olyannal (keress olyat) ami boldogít, hasznosnak érzed tőle magad! Több megoldás is lehetséges, de nem kell elzárkóznod. Beszélhetsz másokkal, de fontos, hogy megtaláld önmagad.
2010. febr. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Önbizalom, önbizalom, önbizalom!! Pozitívan kell gondolkodni.Meg kell beszélned a szüleiddel a dolgokat meg a barátnőddel is.
2010. febr. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
már megbeszéltem, de annak ellenére rosszul érzem magam,..mert csalodtak bennem,..
2010. febr. 24. 18:23
 7/12 anonim válasza:
Bizos, hogy nem vagy szar alak, ugyan már, ne mondj ilyeneket! Próbálj pozitívan hozzáállni a dolgokhoz,és egyből jobb lesz minden, hidd el. Meditálj.
2010. febr. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Csak nem jóvátehetetlen, amit tettél...mindent meg lehet beszélni. Hajrá, ne keseredj el!
2010. febr. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Szerintem az tartsd észben hogy te is ember vagy.

Épp úgy ahogy a barátnőd és a szüleid is.

Hibákat sokan ejtenek amit megbánnak.

A hibákat gyakran nem lehet elkerülni.

A hibák tanítanak.

Én is hibáztam az életem során és én is éreztem úgy mint te.Sőt gyakran én is csak úgy kiugranék a 10.-ik tetejéről de az nem oldana meg semmit.

Be kell valljam nem egy hibám volt amit megbántam de később meglett beszélve.

Igaz ha szó esik róla még ma is bánt hogy milyen voltam de ez van... ami meg történt azt nem lehet megváltoztatni.

A lényeg hogy légy tisztában azzal hogy értékes vagy és nincs még egy ilyen ember mint te.

Hogy kivel légy azt neked kell tudnod hogy kivel lennél szívesebben...

Szerintem ha a szüleidnek azt mondod hogy szívesebben lennél a barátnőddel akkor megértik... ha meg nem akkor mond meg nekik hogy ők is voltak fiatalok nem ?

2010. febr. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

18:07

igen egyet értek.

hiába mondják hogy " rázzam meg magam!!" meg hasonlo, ezzel csak rosszabb.

szerintem idövel el kell mulnia a fájdalomnak,...meg kell tennem mert nem látok más kiutat.

Van amikor beletörödök hogy akkor maradok a szüleimnél és nem megyek a barátnöm után, de egyszer csak jön egy olyan érzés ami visszataszit a depresszioba.

2010. febr. 25. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!