Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 14 vagyok és abszolút hülye...

14 vagyok és abszolút hülye gazdaságoz. De egy kérdés már nagyon régóta foglalkoztat. Valaki elmagyarázná, hogy ez hogy is van?

Figyelt kérdés

Ugye Magyarországnak rengeteg adóssága van és egyebek. Akkor miért nem nyomtatunk annyi bankót, hogy kifizessük az összes adósságunkat?? És a segélyek, kiadások, belföldi pénzügyek, stb.-nél ez miért nem így van?

Gondolom nagyon hülye kérdés, de ez számomra felfoghatatlan, hogy ez hogy is van.

Köszönöm!


2013. ápr. 4. 22:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy hülye vagy a gazdasághoz, csak nem tanultál még közgazdaságtant. Ha az állam növelné a pénzmennyiséget, az inflációt gerjesztene. Az árak teljesen elszállnának és hiperinfláció lenne, ami pl. háborúk után is szokott lenni, tudod, amikor hiába van egy zsák pénzed, nem érsz vele semmit.

Ennek ellenére szokták ezt a gazdaságpolitikát folytatni, tehát amikor több pénzt nyomtatnak, de ennek sok feltétele van pl. az, hogy elég stabil legyen a gazdaság, ami Magyarországról nem mondható el eléggé.

2013. ápr. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azért, mert akkor elértéktelenedik a forint és még annyit se fog érni.

Ez szabályozva van.

Én így tudom.

2013. ápr. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%

Gyuri bácsi majd intézi:D


A lényeget jól összefoglalta az előző, ha ész nélkül nyomtatnák a pénzt akkor elértéktelenedne.

2013. ápr. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Olvasgasd ezt az oldalt, s mindjárt nagyobb tapasztalatod lesz a pénzügyekben: [link]
2013. ápr. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mostmár nagyjából értem.:) Azt szűrtem le, hogyha fedezet nélkül nyomtatnánk bankókat akkor infláció vagy akár hiperinfláció is létrejöhet. A fedezet alatt mit kell érteni? Pl. GDP?
2013. ápr. 4. 23:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, nagyjából a GDP a fedezet. Régen volt a pénznek aranyfedezete is, de a II. világháború után ezt megszüntették. A valóságban sokkal több pénz kering a gazdaságban, mint amennyire fedezet lenne a megtermelt javak összessége. Egyébként elég jól ráéreztél a lényegre 14 évesen. :)
2013. ápr. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy az infláció önmagában nem rossz dolog, bizonyos mértékű infláció kell, csak akkor rossz, ha túlságosan elszáll.
2013. ápr. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!:) Mostmár értem.:)
2013. ápr. 4. 23:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez olyan mint az arany vagy a ferrári. Az arany uncája 1800$ körül van, ha lenne belőle mindenkinek akkor 500ft ért is lehetne venni unciányit, azért mert sok van belőle azaz értéktelen.


Vagy ha a ferrárikat gyártanák úgy mint az átlag suzukit, akkor nem számítana luxusautónak, mert ugye ami mindenkinek van vagy lehet, és amiből sok van az nem luxus.

2013. ápr. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy stabil legyen a gazdaság szükség van arra, hogy csak olyan pénzmennyiség legyen forgalomban, aminek van fedezete. Ez szükséges az árstabilitáshoz.
2013. ápr. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!