Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tőzsde abszolút kezdőknek?

Tőzsde abszolút kezdőknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon felkeltette a figyelmem a tőzsde világa, az üzleti döntések, a gondolkodásmód, ezért úgy döntöttem, hogy belevágnék a dologba, persze nem élesben.

A gond ott van, hogy halvány lila gőzöm nincs a tőzsde muködéséről, folyamatairól, vagy úgy egyáltalán az alapfogalmakról. Keresgettem a neten, de mindenhol azzal kezdik, hogy ennyi meg ennyi pénzzel szálljak be, meg hogyan álljak hozzá, amivel persze minden rendben is van, csak nekem egy érthető, kezdőknek szóló bemutatóra lenne szükségem, mert hiába kezdenek el nekem indexekről magyarázni, ha az alapfogalmakkal sem vagyok tisztában. Félreértés ne essek, nem vagyok hülye, csak eddig nem sok dolgom volt a tőzsdén.


A célom nem az, hogy pénzt keressek, vagy halmozzak fel, sokkal inkább belekóstolnék a gazdaság világába, és demo, vagy tőzsde játékokkal fejlesszem magam, gazdasági ismereteimet, logikus gondolkodásomat.


Sajnos pénzem sincs rá, hogy tanfolyamokra járjak(többek között ezért fogok csak demózni :-), könyveket vásároljak, ezért ha lehetséges, akkor olyan ingyenes honlapok elérhetőségét szeretnék kérni tőletek, ahol a nulláról kezdve lehet "beszállni" a tőzsde világába!


Segítségeteket előre is köszönöm!


Péter, 24


2012. febr. 27. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:

A BÉT szokott szervezni ingyenes tőzsdetanfolyamokat országszerte, szerintem egy ilyenre érdemes elmenni. Ezen kívül a brókercégek oldalain vannak ismertetők, keresgélj utána.


Amúgy a tőzsdével csak az a gond, hogy két módon lehet csinálni: vagy hosszú távon és akkor szinte mindegy mikor veszel, de hagyd ott 2-3 évig minimum, vagy rövid távon, de akkor meg MINDIG ott kell ülni a brókerszámla mellett.


Lehet kicsiben is játszani (én 80 ezerrel csinálom), de akkor ne daytrade-elj.

2012. febr. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mondanál ilyen brókercéget, ahol van ilyen?

Az alapfogalmaknál szeretném kezdeni, legalábbis az lenne a logikus.

2012. febr. 28. 10:34
 3/3 anonim ***** válasza:
2012. febr. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!