Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol lehet ma Magyarországon...

Hol lehet ma Magyarországon tisztességes munkát találni?

Figyelt kérdés

Végzős egyetemista vagyok, egyre több a szabadidőm és egyre inkább szeretném ezt értelmes módon eltölteni.

Sajnos a legtöbb munkalehetőség, még az egyetemi állásportálon is MLM, biztosítási, házaló munka kényszervállalkozóknak.


Önkéntesként több projektet, rendezvényt is szerveztem, mindegyiket magas színvonalon, de azokból sajnos nem lehet megélni, vállalkozni tőkém nincsen, a városban ismeretségünk sincsen. Nem szeretnék külföldre menni, de sajnos nagyon úgy néz ki, hogy másra nincs lehetőségem.

A képzési területeim közé pedig az informatika és a közgazdaságtan tartozik.


2013. ápr. 6. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Hát ezzel a szakkal, te nem fogsz olyan munkát találni, amilyet szeretnél, most mondom.

Ha annyira kell munka akkor mindent meg kell próbálni, gyárakba, raktárakba, áruházakba is keresnek ám embereket időnként, oké hogy egy alja munka, és dolgozni kell, de ha van magasabb végzettséged, akkor jöhet rá lehetőség a tovább lépésre. Én logisztikát tanultam, de azzal nem tudtam elhelyezkedni, így elmentem melósnak a raktárba pakolgatni, mert csak arra kellettem mindenhová, a semminél több volt, az. Utána az a munka nem jött be nekem, sajnos így egy étterembe mentem pakolgatni, meg kisegíteni minimálbérért, aztán ugye amikor beindult a nyári szezon akkor voltak rendezvények, és akkor mivel látták a végzettségem és akkor betettek a rendezvényszervező mellé úgymond helyettesnek, és én intéztem a rendeléseket, áru átvételt, vagy szállítását, persze több pénzért. És mivel látták hogy van fantáziám jól csinálom, így kifizették nekem a tanfolyamot hogy letegyem a rendezvényszervezőit, és most már, én vagyok ott a másodlagos rendezvényszervező, mert annak az étteremnek, van a szomszéd településen még egy étterme, és ugye ha 1 napra többen is kibérelnék a helyet akkor a másikba is át tudják őket küldeni, ha nekik jó, és azt a helyet én kaptam meg.

Az igaz hogy kevesebb a pénz, meg nem kell annyit dolgozni, mert ott ritkábban kell csinálni valamit, meg az nem is állandó nyitva tartással rendelkezik, csak nyáron vagyunk nyitva ott, és akkor ha igény van rá, de elértem a célom amit akartam, és keresek is annyit hogy megtudjak élni, plusz legyen is tartalékom.

Szóval, mindig kicsivel kell kezdeni, egyszerű melósból lettem, szervező, vezető ember.

2013. ápr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezzel a szakkal nem, akkor mivel?

Mikor én végzett jogászként kerestem elkeseredetten munkát, folyton azt kaptam meg, miért nem közgazdaságtan és számítástechnika??

Az ember akármit végez, mindig ráfogják, hogy na pont azt nem kellett volna. Szenzációs egy világ ez!


Kérdező!

Tarts ki, keress kitartóan, biztosan fogsz majd találni. Sajnos nagyon nem egyszerű, a munkakeresés akár egy év is lehet, erre fel kell készülni. A lényeg, hogy a kudarcok ne keserítsenek el.

Neked céltudatosan a végzettségednek megfelelő munkát kell keresni. Pályázz MINDENRE, aminek kicsit is köze van hozzá. Emellett fejleszd a nyelvtudásodat, mert azzal lehetsz nyerő a piacon.

Szerintem jó a végzettséged, sikerülnie kell!

2013. ápr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minden nap keress 10 szimpatikus céget és vidd be személyesen az önéletrajzodat.
2013. ápr. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!