Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért veszítem el a pénzt, ha...

Miért veszítem el a pénzt, ha lejárt a kuponom?!

Figyelt kérdés
Rengeteg kupon jár le, aminek pedig ki lett fizetve az ára. Értem én, hogy lejár, de a pénzt miért nem kaphatja vissza az ember??? Ki gazdagodik szolgáltatás nélkül így? Milyen jogon? Nem lehet ezzel valamit tenni?

#kupon #lejárati idő #lejárt kupon
2013. ápr. 6. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kaphatod vissza, mert megvetted a kupont, gondolom, benne is van az ilyen kuponos oldalak felhasználói feltételei között. Ha nem használtad fel, az egyéni probléma. Ha veszel egy kenyeret, és nem eszed meg, penészes lesz, azt sem viheted vissza.
2013. ápr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

az gazdagodik, aki nem végezte el a szolgáltatást, plusz a kuponos cég.

Amúgy egyéni szoc.pol. hogy felhasználod, vagy nem. Ha nem, akkor buktad. Ahogy az előző is írta a kenyeres példával!

2013. ápr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%

Nem, nem lett kifizetve az ára és az nem pénz..

Az vásárlási kedvezményre jogosít bizonyos pénz összeget képviselve.

De amikor a kupont levásárolod, akkor a kereskedő haszonhoz jut (ez a kuponok célja!), igaz annak értékével kevesebbhez, de összességében nyer.....

Tedd pénzzé! Keress egy vevőt akinek nincs kuponja, amikor ő vásárol kínáld fel neki.

2013. ápr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi a probléma? Mindennek van határideje, ami lejár. Pld. a BKV bérletnek. Akkor is kifizeted a hónapot, ha betegen fekszel otthon, valaki visszafizeti neked az árát?


Miért veszel kupont, ha tudod, hogy nem fér bele az idődbe lejárni a vett szolgáltatást?

2013. ápr. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"De amikor a kupont levásárolod, akkor a kereskedő haszonhoz jut (ez a kuponok célja!), igaz annak értékével kevesebbhez, de összességében nyer..."


Ha meg nem vásárolod le, akkor meg még többhöz. EZ a célja! Egyes csaló üzletek pont ezért nehezítik meg a kupon beváltását "nem tudunk időpontot adni" és hasonló indokokkal. Pont mint akármelyik szaki, akinél fizetés után akarsz reklamálni. Egyből rengeteg dolga van, és "majd jön"...

2013. ápr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Értem, hgy van határideje. De ha az lejárt, akkor semmit sem tettek érte és mégis elveszett a pénzem. Miért ne kaphatná vissza az ember, miért "bűntetik" azzal,hogy elveszíti a pénzét, holott pl. műtötték és nem tudott elmenni. Sokkal korrektebb lenne, ha kifizetem és ha elmegyek, akkor felhasználtam, ha nem,akkor pénz (legalább java része) vissza. A penészes kenyér legalább nálam van, ha akarom, megeszem úgy, de itt...
2013. ápr. 6. 15:15
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt is van határidő, amíg elmehetsz. Nem egy adott nap, hanem néha több hónap. Az, hogy te nem mész el, már nem az ő bajuk. Ez van. Szokd meg, vagy simán, kupon nélkül vegyél igénybe szolgáltatást, akkor tuti megkapod, amit kifizetsz.
2013. ápr. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Azért, mert amikor kupont kapsz, felelősséget vállalsz rá.

Szóval ez egyfajta teszt, hogy képes vagy-e nagyfiúként/nagylányként viselkedni és tartani egy világosan megszabott határidőt.

2013. ápr. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

"mégis elveszett a pénzem"

Mégegyszer! Az nem pénz, hanem kedvezmény, jogosultság, és annak feltételei vannak, hogy érvényesíthesd!

De hogy tényleges pénzről is lehet szó: ha nem veszed át határidőn belül sok milliónyi lottó nyereményedet, az is elvész a számodra.

Ezen az alapon ükunokáidra is hagyhatnád,és szóvá tennék, hogy lejárt?

A határidő a feltétele a beválthatóságnak.

2013. ápr. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Beszéltél már velük? Nekem már volt olyan hogy lejárt a kupon, felhívtam és mondták hogy semmi baj, menjek nyugodtan. Mindig nagyon rugalmasan álltak hozzá egyébként, volt, hogy melírozás helyett hajfestést kértem inkább és rá kellett fizetnem, de nem problémáztak. Pizzériában hallottam hogy valaki kuponnal ment, csak ott lehetett volna fogyasztani de megengedték neki hogy elvigye. Mindenképp kérdezd meg, magyarázd el, hogy mért nem tudtad beváltani. Nekik is az az érdekük, hogy használd fel, elégedett legyél és azt mondd az ismerőseidnek hogy milyen rendesek voltak, nem azt, hogy lehúztak.
2013. ápr. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!