Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért ennyire magas a PayPal...

Miért ennyire magas a PayPal árfolyama, melyik módszerrel olcsóbb a vásárlás?

Figyelt kérdés

PayPal-omat kártyámmal használom összevonva E-bay-es vásárlásaim alkalmával. Buy it now gomb leütésénél mindig jóval alacsonyabb árat ír ki forintban, mint végül a valós összeg lesz...ez elég dühítő... Miért nincs oldal ahol mutatja a PayPal, hogy 1 dollárnak mennyi az árfolyama? Mai napon 237 Ft ami szerintem sok....ezzel kiszámolva a levont összeg kártyámról még igy is több....miért? Tudom,h ogy kiírja hogy 1 Huf 0,0042 dollár, de elég macerás igy frissitgetni, nem tudhatom ez mikor lehet alacsonyabb...

Melyik fizetési módszerrel járhatok a legjobban?


példa:

vásárlásom 23.93 dollár

kiírt összeg 5211.58 Ft

valós ár forintban 5688

kártyámról levont összeg 5835 Ft....



2013. ápr. 12. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért ilyen magas a PP árfolyam, mert ha az alatt a 3-5 nap alatt, amíg a valós könyvelés lezajlik változna a HUF-USD árfolyam, te akkor is ezt az összeget fizeted, a kockázatot a PP állja.


Fizetés során kiválaszthatod azt az opciót is, hogy ne PP váltsa át az összeget, hanem rábízza a bankodra. Ez esetben a könyvelés pillanatában érvényes banki árfolyamon fogják váltani a pénzt.


Aktuális pillanatban az 99%-ban JOBB neked, mint a PP árfolyama. De ha az elkövetkezendő 3-5 napban gyengül a forint akkor megszívhatod. Ez a rizikód.

2013. ápr. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A paypal árfolyamát meg lehet nézni, ha bejelentkeel PayPalra és rákattintasz a currency converter gombra.


De egyébként valóban olcsóbb, ha a kártyádat valutában terheled meg. Azonban ekkor nem a bankod váltja át a pénzt, hanem a kártyád kibocsájtója. Árfolyamok:

Visa: [link]

MasterCard: [link]

2013. ápr. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nagyon hasznosak voltak a válaszok! Akkor, ha legközelebb vásárolok jobban teszem, ha átállítom...most kb 10 Ft-os a különbség ez azért nem kedvés, de szerencsére nem olyan sokat költöttem. Legközelebb figyelek erre.


PayPal-on belül állíthatom ezt be, vagy a a megvásárolt termék után a paypal kifizetési oldalt hozza be?

Sajnos ilyen leírást neten nem találok, hogy magamtól kikeressem. Köszönöm segítségeteket!

2013. ápr. 12. 20:48
 4/7 anonim ***** válasza:
A fizetéskor tudod beállítani.
2013. ápr. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Meg szerintem a PayPal is levon egy elég brutális százalékot minden tranzakció után, azt is számold bele.
2013. ápr. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A paypal 4% terhel pluszba.
2015. márc. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nekem u annyit vont le, forintban is, mint a megrendelés összege volt.Elfelejtettem előtte dollárra átállítani.
2018. jan. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!