Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kínából rendelnék 600db órát...

Kínából rendelnék 600db órát és ezek után amikor magyarországra érkezik akkor kell valamit fizetni értük? Ilyen vám vagy ilyesmit? Repülővel/hajóval jön szerintetek melyik az érdemesebb?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 14. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Vám és ÁFA egyaránt fizetendő. Ami nem kevés.

Találtál valami gagyit az eBayen és rá akarod sózni szegény magyarokra?

2013. ápr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nos ahogy számoltam az órák árát és egy egyszerű példa árral ami nevetségesen olcsó lenne akkor is 18x-es haszon lenne ha az órák árát nem is számolom így vagyok kiváncsi hogy mennyi a vám?Az áfa gondolom a 27%os áfakulcs?
2013. ápr. 14. 11:16
 3/8 anonim ***** válasza:
A vam az valami 10%, de kinai eladokkal elofordulhat, hogy sosem erkezik meg a kuldemeny!
2013. ápr. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

18x-os haszon? Szerintem te egy kicsit el vagy tévedve :)


Mennyiért veszel órákat? 3-4$-ért? Az 1000 ft / db.


Erre rájön 100 ft VÁM és 270 forint ÁFA. Vagyis 1370 forint.


Erre rájön a szállítás, legyen mondjuk 1500 ft a beszerzési árad. Te sem gondolhatod, hogy 27,000 ft-ért el tudsz adni egy ilyen gagyit.

Ja, és akkor természetesen még nem adóztál utána...

2013. ápr. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

0,71 dollar/db Ice Watch Replika .

ez ugyebar 96000ft a 600ora.

2000be gondoltam darabjat ugyebar 600x2000=az ugyebar 1,200,000ft.

Azt elirtam mert 15x-es hasznot akartam irni ,de igy meg csak 2000-rel szamolva es nem 2450-nel meg igy is 11,5x-es haszon lenne,persze egyeb koltsegek eseten ez 3-4x-esre esne vissza de "mellek jovedelem"nek jolenne szerintem elegge.


Nameg nemhiszem,hogy a fiataloknal mindegyik megengedheti maganak a 20,000forint feletti orakat,ez is ugyanugy szep megminden.

nem egy eladot lattam mar aki tobbszazat adott el 2000nel tobbert.


en csak a vam meg ilyesmiket neznem meg.

Arra vagyok kivancsi ,hogy ezt a bizonyos vamot hol lehetne befizetni?

2013. ápr. 14. 11:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyilván postával rendelnéd. Ilyenkor a posta intézi a vám ügyintézést és nekik is kell befizetned mind az ÁFÁ-t mind a VÁM-ot. Amíg nem teszed ki sem adják neked a csomagot.
2013. ápr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kell fizetni vámot, de a nagyobb csomagokat fel is szokták nyitni és ha vmi utánzat el is kobozzák.
2013. ápr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

És kinek akarsz eladni utánzat sz@rokat?


Megnéztem egy órás bolt oldalán, eredeti Ice Watchok 15 ezertől vannak.

Akinek ilyen órára van igénye, megveszi szakboltban eredetiben.


Elmúltak már azok az idők amikor hamis dolgokkal villogtak az emberek. + ha ezek hamisítványok(már pedig azok) akkor simán el is kobozhatja a VÁM, a címzettet meg előszedik.


A kérdésedre válaszolva, olyan órával amit itthon is megtudok venni nem olyan nagy összegért ráadásul eredetit, nem érdemes foglalkozni.

2013. ápr. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!