Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám eladni a földjei...

Hogyan tudnám eladni a földjeimet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval.... Édesapám elhunyt... és Örököltem földeket.. már betöltöttem a 18-at és elszeretném adni a földeket.... Sok és kicsi földről van szó (nem hatalmas földek pontosan én sem tudom mekkora és mennyi, de tudom hogy nem nagyok)

A pénzre nagy szükségem lenne most :/ És nem tudom hogyan tudom véghez vinni azt, hogy eladom a földeket... mert csak úgy személyeknek árulnám... nem hiszem h érdekelne valakit... nincs erre valami hivatal vagy valami? És ha van akkor ott ha beadom azt a kérvényt hogy eladom a földeket... mennyi idő múlva kapom meg a pénzt?

Kérlek segítsek :/



2013. ápr. 21. 08:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Először a földszomszédokat kell megkérdezni,hogy nekik nem kell e.Amúgy meg esetleg s földhivatalban tehetsz ki egy hirdetést ha megengedik.
2013. ápr. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A földszomszédokkal? hmm... amúgy... ugye említettem hogy örököltem.... és azért sok kicsi van, mert mindegyikből részeket örököltem vagy hogy van :S.... leírom ha érdekel valami, mittudomén ennyied részét... stb... :S
2013. ápr. 21. 08:46
 3/14 anonim ***** válasza:

Először is: ingatlan eladni csak jogi képviselővel lehet.

Termőföldekre külön szabályok vannak.

Elővásárlási jog: először a tulajdonostársaknak, szomszédoknak, helyi lakosoknak, stb. (sorrendben!)

Ehhez a helyi önkormányzatot kell megkeresni, ki kell függeszteni a vételi ajánlatot egy bizonyos időre a hirdetményi táblán, stb.) Ezt mind-mind az ügyvéd tudja.


Vételi ajánlatot viszont csak akkor tudsz kifüggeszteni, ha neked már van egy vevő-jelölted, mivel a vételárat is meg kell jelölni benne (annál alacsonyabb áron nem vagy köteles az elővásárlásra jogosultnak sem eladni, mint, amit más ajánlott érte.)


Tehát:

- valahogy rá kéne jönni, kb. mennyit érhetnek ezek az ingatlanok (akár ingatlanközvetítő segítségével),

- keresd meg a tulajdonostársaidat és szomszédokat, kérdezd meg, kell-e nekik,

- keress vevőt, ha nekik nem kell

- menj ügyvédhez, mert ő majd tudja, hogy ezt az elővásárlásos-ajánlatot hogyan kell intézni, meg ügyvéd úgyis kelleni fog.

2013. ápr. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Tehát többen örököltetek földet apádtól.


Akkor először a többi örököst kérdezd meg, hogy nem-e akarják kivásárolni a részed.

2013. ápr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Tehát többen örököltetek földet apádtól. "


Lehet, hogy félreértettél valamit... Szerintem egyedül örökölt, csak már az apjának is csak résztulajdona volt eleve.

2013. ápr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
hmm.. ez is egy jó ötlet...
2013. ápr. 21. 09:36
 7/14 A kérdező kommentje:
Milyen egyedül örökölt?..... Mondtam hogy többen örököltek nem?.... nem értettem félre semmit
2013. ápr. 21. 09:38
 8/14 anonim ***** válasza:

4-es!

Nem csak úgy lehet valakinek tulajdoni hányada, hogy egyszerre örököl...

Termőföldeknél sokszor van több tulajdonos.

2013. ápr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

De hát le is írta a kérdező 15 perccel előtted, hogy nem egyedül örökölt. Akár neked is igazad lehetett volna, de most mégsem, na.


" ugye említettem hogy örököltem.... és azért sok kicsi van, mert mindegyikből részeket örököltem vagy hogy van"


Ebből gondoltam, hogy többen örököltek. Mert a több kisebb földből is csak RÉSZEKET örökölt.


Szóval kérdező, először próbálj a többi örökössel egyezkedni, hogy megszabadulhass a földtől. Aztán ha van a földnek más telekszomszédja, akkor tőle érdeklődni, hogy ki akarja-e terjeszteni a földjét egy kicsit.

2013. ápr. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Te ennyire sötét vagy?

"Részeket örökölt" - ebben te mégis hol látod azt, hogy most többen örököltek!?!?!? Lehet, de hogy ebben az nincs benne, az ezer százalék.


Ha az apjának eleve 20/35000 része volt teszem azt, akkor ő 20/35000 részt örökölt - vagyis "részt".

A többi tulajdonostárs már az apjának is tulajdonostársa volt.


Annyira nem bonyolult ezt azért felfogni, igaz?

Ennek egyébként semmi jelentősége, max. annyi, hogy simán lehet, hogy nem is tudja, kik a tulajdonostársai.

2013. ápr. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!