Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A lányomék kitalálták, hogy...

A lányomék kitalálták, hogy szeretnének költözni. Itthon nem kerestek rosszul 160e+200e nettó, csak rengeteg a hitelük, nagyjából 300e/hó Így valóban nehezen boldogultak. Munkaajánlatuk van, pizzát szállítanának házhoz. Mire számítsanak?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 23. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert ugye a GYK-n mindenki tudja, hogy kicsoda a te lányod és hova akar ő költözni.
2013. ápr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pizza szállításért feladják az itthoni munkát?


Ez még itthon sem nevezhető biztos munkának. Keressenek jobb ajánlatot.

2013. ápr. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem az első válaszoló problémáját, a kérdésem nem arra vonatkozott, hogy ki az én lányom, bár lehet, hogy ő a sorok között mást látott. Arra lennék kíváncsi, hogy valóban annyival egyszerűbb-e ott kint az élet, hogy majd szépen lassan beilleszkedve, egy ottani átlagos életvitellel egyszerűbben lehet-e túlélni a mindennapokat, és a hitelüket nyögni, vagy igazából ne számítsanak jobb állapotokra az itthoninál....
2013. ápr. 23. 16:45
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyébként munaköröket tekintve lányom szociál pedagógus végzettségű, a párja pedig rendőrtisztit végzett, amivel kint nem tud semmit kezdeni, úgyhogy egyszerű melókra gondolok mindkettőnél. (pizzázás, pincérkedés ilyesmi, semmi szakirányú végzettsége nincs egyiknek sem)
2013. ápr. 23. 16:58
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha fizetésükhöz képest felvettek egy ekkora hitelt, akkor szerintem mindenhol csak szívni fognak.
2013. ápr. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Meg persze nem mindegy, hogy a "kint" alatt melyik országot érted.
2013. ápr. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, az valóban lemaradt, Angliába tervezik a költözést :)

Igen, tudom, elég "bután" vettek föl hiteleket, és buta dolgokra is költötték el. Ami miatt izgulok, hogy eléggé jó dolguk volt itthon, nem nagyon éltek még úgy, hogy önállóan kellett volna mindenben dönteniük (pedig már jócskán illett volna nekik önállósodni, de a hiteleik miatt nem ment). Sajnos szeretnek egy kicsit felelőtlenül költekezni, remélem, ez kint majd megszűnik. Az érdekelne, hogy a hiteleiket tudják-e majd rendesen fizetni, mert nem mindegy, hogy azokkal mi lesz, és persze, h kint annyival jobb lesz-e nekik az élet, mint ahogy azt elképzelik. Konkrétan azt hirdetik, hogy Magyaro. élhetetlen, és kint a Kánaán várja őket, mert meg lehet keresni a 800ezret is sima melókkal...

2013. ápr. 23. 17:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Valóban lehet keresni 800 ezreket is, de ezt úgy képzeld el, hogy ebből 400 ezer elmegy megélhetésre (rezsi, bérleti díj, ételek). A maradékból lehet gazdálkodni. Reálisan ilyen képzettséggel 1000 font körüli fizetésre számítsanak, de persze lehet több is, kevesebb is.


Nem kritikaként, inkább jó tanácsként mondom, hogy viszont ha Magyarországon ilyen életfelfogásuk volt, odakint sem válnak egyik napról a másikra pénzügyileg értelmessé.

2013. ápr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Igen, tisztában vagyok vele, hogy nem egyszerű esetek, és csak amiatt érdeklődtem itt, hogy olyanokkal tudjak esetleg beszélni, akik konkrét tapasztalatokkal rendelkeznek. Nekem sincs pozitívabb képem, szerintem sehol sincs kobászból a kerítés, de hát visszatartani nem tudom őket, és mindenki a saját kárán tanul...
2013. ápr. 24. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!