Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha eladok egy tömblakást,...

Ha eladok egy tömblakást, akkor az éveken át fizetett közös költségből jár-e vissza nekem?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 25. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Miért is járna vissza?


A közös költség az épület közös használatban lévő részeinek a fenntartására van, a közös képviselet fenntartására, stb. Vagy talán te az ablakodon ugráltál ki-be és nem használtad soha a liftet meg a lépcsőházat?

2013. ápr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nem, miért járna?
2013. ápr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Nem.
2013. ápr. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mit gondoltál, azt mire fizeted? :D
2013. ápr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem is értem, hogy jutott ez eszedbe... :O
2013. ápr. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
amennyiben előre kifizetted mondjuk az egész évet, akkor a maradékot visszakapod, de ha nincs előre fizetve, akkor természetesen semmi nem jár vissza
2013. ápr. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem arra a gondol a kérdező, hogy a közös költségnek része, mert sok helyen beleépítik a lakóingatlan későbbi időpontban való felújítására fordítandó összeg lakásra jutó hányadát is, ami tulajdonképpen egy megtakarítás későbbi, jelentős kiadások fedezésére. Ha a közös költségben évek óta fizette ezt a részt is, felújítás, stb. pedig még nem történt, annak a pénznek valahol meg kell lennie.

Szerintem a kérdező a közös költségnek erre az összetevőjére gondol.

2013. ápr. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyilván nem, ahogy a vízszámlát se kapod vissza :)

A felújításra szánt alap meg lakáshoz tartozik, nem emberhez és nyilván akinek eladod a lakásodat az nem fogja évekkel visszamenőleg befizetni.

2013. ápr. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, arra gondoltam, amire a 7. válaszoló.

Mivel egy régi ismerősöm is visszakapta annó a pénzét amikor innen elköltözött.

2013. ápr. 25. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!