Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit érhet egy 1890-es...

Mennyit érhet egy 1890-es Rudolf H. Stelzhamer rövid bécsi zongora?

Figyelt kérdés

Nemigazán találok találok neten pont olyat, amilyen a mienk, de van ahol ingyenes, vagy ahol 25ezer ft, van ahol 2.5millo Ft. Az ingyenes az szerintem vicc, hülyeség h valaki ingyen adja oda!


Amit mondhatok róla, hogy a felnyitható fedőlapon(a húrok felett), szinte hibátlan a teteje, és sarkain ilyen csillogó, foszforeszkáló, szerintem rézből készült virágmintás forma található, de a rézcsík egészen körbe fut a tetején.


A billentyűket fedő fedőlap alján, van ilyen rézlemez, amin az adatok vannak.

Rajta van még az a felirat is hogy

K.K. Privilegium Ehren-Diplom 1890

Feliratok között ilyen sas alakzat.


Meg a gyártó neve, és a gyártás helyes.



#zongora #érték #bécsi #Wien #rudolf stelzhamer
2013. ápr. 25. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Mint zongora, nem sokat. Egy 120 éves zongora már komolyabb gyakorlásra is alkalmatlan, nemhogy koncertezésre. Esetleg zeneiskolásoknak vesznek ilyet a szüleik.

Komolyabb értéket antik bútordarabként képviselhet, ha olyan állapotban van.


Megnéztem a milliós hangszert is, szerintem ott elég hamar rá fog jönni a tulaj, hogy elírta az árat, nem is kicsit.


Szerintem olyan 50-250 ezer közötti összeget kérhetsz tőle, állapotától függően.

Egyébként az ingyenes se feltétlen vicc, mert ha valami miatt sürgősen meg kell válni a zongorától, és nem szeretne az ember a szállításra és esetleg tárolásra költeni, akkor az a legegyszerűbb, hogy vigye valaki el, és állja ő a szállítást.

2013. ápr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hát nemtudom, de tökéletes minden húrja, és olyan hangon szól hogy zeng az egész fejem :)
2013. ápr. 25. 20:45
 3/3 A kérdező kommentje:

50-250ezerért inkább megtartom, legalább 2 milliót jó lenne ha érne valakinek.

Esetleg nem ismer valaki, antik hangszer kereskedőket, akiket érdekelne?


History HD miatt gondoltam a zongorára, szoktam nézni és ott általában kereskednek régi cuccokkal.

2013. ápr. 25. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!