Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a külömbség az utánvétel...

Mi a külömbség az utánvétel és az előreutalás között?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azért kérdezem meg mert szeretnék rendelni egy Lézer tollat , megkérdeztem hogy ide hozzánk (várost nem írok) mennyiért hozzák ki, de nem értem , mert 14éves vagyok még csak.

2013. máj. 1. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Utánvét: átvételkor a futárnak/postásnak fizetsz.


Előreutalás: rendeléskor átutalod a vételárat, majd később megkapod ennek fejében az árut.


Az utánvét jobb, mert így elkerülheted, hogy nem küldik el esetleg (főleg, ha magánszemély az eladó).

2013. máj. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ . :)
2013. máj. 1. 13:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább úgy mondanám, hogy utánvéltelkor biztos, hogy kapsz valamit, esetleg nem azt, amit kértél. Előre utalásnál az sem biztos, hogy kapsz valamit :) Az utánvétel amúgy drágább. És nincs lehetőség felbontani a csomagot, hogy azt kaptad-e, amit kértél, és csak akkor fizetni.
2013. máj. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Az utánvét jobb, mert így elkerülheted, hogy nem küldik el esetleg (főleg, ha magánszemély az eladó)."


Ez nem igaz, utánvétnél ugyan úgy kaphatsz egy féltéglát a dobozban. Ez esetben ráadásul sokkal rosszabb a helyzet, mert ha átutalsz akkor bizonyítható, hogy nem kaptál semmit esetleg, míg utánvétnél ha kaptál egy féltéglát ki fogja bizonyítani, hogy nem pl. a postán lopták ki vagy te magad cserélted ki?

2013. máj. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!