Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Meg kaptam a segélyt pedig...

Meg kaptam a segélyt pedig nem járna már?!

Figyelt kérdés
Felvettem 2 havit pedig dolgozok már ma küldtek levelet hogy fizessem vissza!!!Lesz valami ha nem fizetem vissza??
2013. máj. 11. 10:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Ja, a NAV egyszerűen inkasszózza a számlád büntetéssel és késedelmi kamatokkal együtt.


Ha nincs számlád akkor letiltatja a munkahelyeden - ennek természetesen még több a költsége.

2013. máj. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, lesz valami. Mégpedig az, hogy ígyis úgyis behajtják rajtad, csak éppen bírságokkal, késedelmi kamatokkal, eljárási díjakkal megtoldva!

Tudhattad volna, hogy ez szabályellenes, ahogy munkád lett jelentened kellett volna, hogy ne folyósítsák tovább a segélyt. Ha önszántadból nem fizeted vissza, akkor ahogy az első válaszoló is írta inkasszóval, vagy a fizetésed 33%-ának levonásával megoldják. Az ellen meg nem tehetsz semmit, mert a munkáltatódnak kötelessége lesz levonni. Úgyhogy abban ne reménykedj, hogy megúszod!

2013. máj. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

se büntetést, se késedelmi kamatot nem számolnak fel, ne etessetek hülyeséggel senkit, ha valamit nem tudtok!


egyik kollégám hasonlóképpen járt, és nagyjából egy évvel később jött csak a tiltási megkeresés a jövedelmére (hr-esként én intéztem az adminisztratív részét), és nem volt rajta se kamat, se büntetés, se semmi járulékos költség, csak a kéthavi felvett támogatás!

2015. jan. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!