Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pénzküldés Amerikából Magyaror...

Neuhauser László kérdése:

Pénzküldés Amerikából Magyarországra?

Figyelt kérdés

Hali

Egy amerikai ismerősöm szándékozik részemre pénzt küldeni (utalni)


Hogyan tudja ezt megtenni?


A bankomnál (K&H) van IBAN számlaszámom, de ez nem tudom, hogy EU-n kívül is működik-e?

(Még sosem használtam)

Illetve ő dollárt küldene, a számlám meg forint alapú, ilyenkor a bankom átváltja?


Alternatív módok, mik vannak?

Melyik a leggyorsabb?

Melyik a legolcsóbb?

(Ahol legkevesebb a költsége a küldésnek)


Mennyi idő, mire ide ér a pénz?



2013. máj. 15. 03:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Az IBAN-t csak európai országok vezették be, ott sem mindenki.

Bár valahogy biztosan lehet átutalni számlára, a helyedben megkérdezném a bank ügyfélszolgálatát, mik a lehetőségek. Ez a legbiztonságosabb.


Van még a Western Union, bár arról nem tudok sokat, nincsenek tapasztalataim.


Még egy lehetőség, hogy az ismerősöd csekket küld postán - bár ez nem túl gyors és akár el is tűnhet, régen volt kétféle csekk, az egyiket azonnal be is váltották a magyar bankok, a másiknál 1 hónapot kellett várni, amíg visszaigazolták a fedezetet.

2013. máj. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az utalashoz kell az IBAN szamlaszam mas neven nemzetkozi szamlaszammal (International Bank Account Number) illetve kell hozza (SWIFT-kod, vagy BIC-kod)ezek utan viszonylag olcson tuddnak neked utalni! Arfolyammal ne foglallkoz mert mindig a fogadoszamla penznemere valtja at a fogado bank devizaaron. Idot nem tudok irni de spanyolbol kb 4-5nap alatt szokta az OTP jovaarni a penzt!

A leggyorsabb modja a penz kuldesnek a WESTERN UNION mert kvazi ahogy elkudte a penzt utanna itthon mar fel is veheted! Ezt akar dollarban is feltudod venni ha ugy kuldik a penzt. Ez a megoldas nagyon gyors, nincs vele macera csak egy picit dragabb megoldas viszont. Ha kell info kerdezz meg.

2013. máj. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha a számládra utalnak, azt csak forintban veheted fel. De a Bank sokat levon konvertálás címén.

A Western Union a legjobb és leggyorsabb megoldás.

Kint befizeti a pénzt a nevedre és a lakcímedre, és közli a Te szig. számodat. Kap egy kódot, amit közöl veled. Ezzel a kóddal és az igazolványoddal levonás nélkül veheted fel a dollárt.Ha forintban akarod, akkor a napi árfolyamon levonás nélkül átváltják neked.

2013. máj. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azert ezzel a legjobb megoldassal vitaznek... Mert mondjuk Western Unionnal 1000dollarnal mar 50dollar a koltsege ennyit egy bank nem fog levonni. Raadasul utalasnal deviza van amit jobban valtanak mint a valutat dollar eseteben kozel 4forint a kulombseg deviza es valuta vetelnel!
2013. máj. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Talaltam egy jo bejegyzest olvasd el szerintem ebben minden le van irva ami teged erdekel! De mondjuk a googliban is korulnezhettel volna szerintem!! Gyorsabb valaszokat kaptal volna mint itt!

[link]

2013. máj. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amit 5-ös belinkelt, az alapján igazam volt, IBAN nincs, Swift kód van.
2013. máj. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Paypal a legjobb, leggyorsabb es legbiztonsagosabb, ja, es a legolcsobb is!


Nekem regota van PP szamlam. Letrehoztam egyet apu nevere is. (apu nem is tud emailezni, de ez most lenyegtelen). Osszekotottem apu PP szamlajat apu CIB bankos bankszamlajaval.


Atkuldtem neki 100 dollart, ami nekem mindossze 50 centembe kerult. A penz azonnal apu PP szamlajan volt.

Bejelentkeztem apu PP-jaba es kijeloltem, hogy a 100 dollar, ami immar forintban jelent meg a szamlajan, vagyis huszonakarhanyezer forint menjem a bankba. Apu 2 munkanapon belul besetalt es kivette a keszpenzt.


Ennel egyszerubb es gyorsabb penzkuldes nincs!

A western uniont is hasznaltam mar regebben, de a baratnomnek be kellett mennie egy olyan postara, ahol ilyennel foglalkoznak (mert ami naluk van helyi posta ott nem volt ilyen lehetoseg). A western union azt mondta nekem, hgy a barinomnek majd csak a kodot kell megadnom. Megadtam. O a koddal bement felvenni a penzt, de kertek tole az en postai cimemet is. Mivel nem tudta es az idoeltolodas miatt en mar aludtam, igy csak masnap tudtam megadni neki a cimet, es ujra buszozhatott be a varosba felvenni a penzt... ja es tok draga volt nekem a penzt feladni!


Bankon keresztul kuldtem egyszer sajat magyarorszagi bankszamlamrol sajat magamnak penzt, kb. 1 het volt mire az osszeg megjelent es levontak majdnem 40 dollart, ugyanis a magyar bank nincs osszekottetesben az amerikai bankommal ezert egy kozvetito bankot hasznaltak, ami dijat szamol fel.


Amikor meg Mo-n eltem kaptam a nagybacsimtol szulinapomra penzt csekken. Bevittem a bankba es egy oran keresztul csak nezegettek, hogy ez mi? Aztan mikor a fonokseg is odagyult a pulthoz mert ok ilyet meg nem lattak, akkor kozoltek, hogy oke, ezt ok be tudjak valtani, de kb. 3 het mire en ebbol penzt latok....


Ennel gyorsabb (egyszerubb) mar csak az, hogy valaki szemelyesen elhozza a penzt repulovel.

2013. máj. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!