Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Felmondhatom a hűségidővel...

Felmondhatom a hűségidővel kötött szerződésemet vagy sem? (Invitel IPTV)

Figyelt kérdés

Ma kaptam tőlük a számlához mellékelve egy levelet az ÁSZF módosulásokról.


Ebben az áll, hogy július 1-től - pótlás nélkül - számos tv csatorna kikerül a kínálatukból. Mondjuk pont olyanok, amelyek miatt én tavaly az Invitellel szerződtem és nem más szolgáltatóval (idegen nyelvű műsorok).


A levélben z áll, hogy a levél kézhezvétele után 15 napon belül 2003. évi C törv. 132 § (5) alapján felmondhatom hűségidőszak alatt is a szerződésemet.


De a következő mondatban meg az áll, hogy akkor mégsem mondhatom fel, ha a hűségidőszak vállalásából eredő kedvezmények figyelembevételével kötöttem meg a szerződést és a módosítás a kapott kedvezményeket nem érinti.


Nem vagyok jogász. Akkor most, hogy is van ez?


Felmondhatom vagy sem?



2013. máj. 16. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Pedig elég érthető.

Amikor szerződést kötöttél velük, akkor volt valami akciós dolog? Pl: ingyenes csatornák, ingyen adapter vagy valami??

Vagy csak simán szerződést kötöttél velük, mindenféle akciók nélkül??

Mert ha úgy kötöttél szerződést hogy nem vetted igénybe az akkori akciós ajánlatukat akkor a szerződés felbontható. Ha igénybe vetted az akciós ajánlatukat akkor a szerződés nem bontható fel.

2013. máj. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vegulis barmikor felbonhatod de ha ugy van ahogy az elottem szolo iro irta, hogy nem vettel igenybe kedvezmenyt akkor koltseg mentesen mondhatod fel. Ha viszont igenybe vettel valamilyen akciot akkor bizony csak szerzodes modositassal meg egyeb extra kotlsegekkel modnhatod fel!
2013. máj. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nincs olyan hűségidős szerződés, amiben ne lenne kedvezmény.


Magyarán nem mondható fel. Átverés.

2013. máj. 16. 20:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem átverés.

Anno annak idején amikor mi a UPC directtel kötöttünk szerződést az ügyintéző jött az akciós lehetőségekkel.

Ha aláírunk 2 évet akkor jár ingyen + 1 dekóder,és ingyenes + 5 csatorna jár. De mi nem kértük. Jó nekünk az a csomag amit akarunk, és nem kell ajándék dekóder. Így is kötnek szerződést ha nem élsz az ajánlott lehetőségekkel. Valószínű hogy amikor te kötöttél szerződést akkor felajánlottak neked több kedvező lehetőséget, akciót. Gondolom akkor így volt olcsóbb, ezért mentél bele.

Ha így van akkor mindenféle módosítások nélkül nem mondhatod fel a szerződést. Ha bontani akarod, akkor fizetned kell.

2013. máj. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!