Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megtudni mi lett...

Hogyan tudom megtudni mi lett a levelemmel? Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Már megőrülök,szerintem totál hülyének néznek!:(


Munkaszerződést várok,amit elvileg már hétfőn meg kellett volna kapnom! Előre utaltam 1000ft-ot,postaköltségre. Felhívtam a feladót ő azt mondta elküldte. Bementem a postára ahol név alapján nem találtak semmit,majd mikor kértem a feladótól az ajánlott szelvény azonosítószámát akkor mondta hogy nem sima postán hanem MPL-el adta fel(az sem tudom mi az)! Regisztráljak az oldalukon és ott nyomon tudom követni mi lett a levelemmel.

De hogyan ??? Az egészet nem értem!!!:(((


Köszönöm annak aki válaszol!



2013. máj. 17. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:
MPL(Magyar Posta Logisztika) futárszolgálat.Csomagokat kézbesít.Ha nem levélként adta fel,hanem így(nem nagyon értem,de éppen lehetséges),akkor is van a küldeménynek azonosítószáma,ha azt megadja,akkor tudod nyomon követni.
2013. máj. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én inkább ott érzek átb@szást, hogy miért kér egy munkaszerződésért pénzt a munkaadó?!
2013. máj. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Át lettél verve, nem fogsz semmiféle szerzödést kapni.


Olyan ugyanis nincs, hogy egy munkaszerzödésért ELÖRE kell bármit is fizetni - az illetö a hozzád hasonló akárkiktöl összeszed sok ezer Ft-ot és boldogan él belöle.

2013. máj. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ez egy munkaközvetítő cég,és Szolnokon van a székhelyük. A neten találtam őket,hogy regisztrált munkanélkülieket felvesznek! Elmehettem volna személyesen is a szerződést aláírni,de mivel Pesten lakom és itt is kellene dolgozni,inkább utaltam a postaköltséget.


Nem is az az 1000ft,persze most nagyon rossz az anyagi helyzetem mert nincs jövedelmem,de már több hónapja munkát keresek!:(


Nem tudom eldönteni hogy átverés,vagy tényleg elveszett a levél/csomag. Azt nem értem hogy ha átverés miért csak 1000ft-ot szednek be,és gondolom nem én lennék az első akit átvernek valaki biztos reklamált volna már!

2013. máj. 17. 14:46
 5/10 anonim ***** válasza:
És megmondta a csomag azonosítóját az illető?
2013. máj. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Azt nem értem hogy ha átverés miért csak 1000ft-ot szednek be,"


Azért, mert így nem gyanakodtál. Ha 10e-t kértek volna akkor gyanakszol...


Amúgy TÖRVÉNYILEG TILOS munkaközvetítésért a munkvállalótól pénzt kérni! Úgyhogy 100%, hogy itt valami nincs rendben (és nem a posta háza táján...)

2013. máj. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha a feladó nem hajlandó neked elárulni az azonosító számot-ami alapján nyomon lehetne követni a feladott küldeményt-akkor sajnos át lettél vágva!!
2013. máj. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hááát már szerintem is át lettem verve!:(((

Tegnap is és ma is hívtam de nem mondott semmilyen azonosítót! Soha nem csináltam még ilyet,mármint hogy előre utalok! Ez volt a tanulópénz(sajnos),de akkor tényleg elhittem hogy postaköltség.


Lehet ezt valamilyen formában bárhol is jelezni hogy átverés gyanús az egész?

2013. máj. 17. 15:27
 9/10 anonim ***** válasza:

A NAV-nál is lehet jelezni, hogy jogtalanul kér pénzt egy cég munkaközvetítésért pl...


Ennek akár megemlítése is elég lehet, hogy visszajöjjön az ezresed.

2013. máj. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez sima átverés, ne várj semmi. MPL csomag ár nincs is kerek 1000 Ft-ért. Ha meg nem küldi el a számot, az teljesen egyértelmű miért: fel sem adta...
2013. máj. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!