Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri ilyenbe...

Szerintetek megéri ilyenbe befektetni a pénzt?

Figyelt kérdés

Borászatba szeretném befektetni a pénzem.

Arra gondoltam hogy vennék egy 5 ha földet és ezt beültetném borszőlővel. (Vörösbort szeretnék termelni.)

Hol lehet venni ilyen borszőlő csemetét amit el tudnák ültetni ?

És ha megveszem csemeteként akkor mennyi időt kell várnom hogy teremjen ?



2013. máj. 18. 09:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Jó ötlet bár szerintem nagyon sok tőke kell hozzá, én még csak gyűjtögetek ekkora projecthez!! De 1-2év aztán hasonlóban leszek én is. Kíváncsian várom a hozzászólásokat.
2013. máj. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
sok időbe telik, hogy tényleg jól teremjen, (én 2-3 évre emlékszem, de lehet hogy tévedek)mondjuk én a borászatot nem is látom olyan jó üzletnek. Kell hozzá nem csak föld, de présház, pince stb. Kitalálni hol palackoztatod. Viszont a földvásárlás jó ötlet, az még akkor is hoz pénzt, ha megveszed kiadod, mert úgy is jár rá neked állami támogatás a bérleti díj mellett. Ráadásul a föld mindig csak értékesebb lesz.
2013. máj. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 FGL válasza:

Állami támogatás arra jár amit megművelsz. Amit bérbe adsz, arra bérlő veheti fel.

5 HA szőlőből meg tud élni egy család, ha már nem kell költeni rá, de ahhoz kell 4 év mire terem, addig csak viszi a pénzt. (kb 6 milla hektáronként mire termőre fordul)

Érteni kell a szőlészethez, borászathoz. Kell egy traktor, ahhoz minden, feldolgozó, pince, hordók, prés, bogyózó, palackozó, szűrő... még soksok minden. Plusz némi szerencse. Ha ezt a szakmát nem tanultad, ne vágj bele. (nyilván nem, különben nem csemetét írtál volna)

2013. jún. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!