Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gyakorlott Ebay-es eladók!...

Gyakorlott Ebay-es eladók! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Eladni szeretnék, de nem vagyok teljesen tisztában bizonyos dolgokkal. Kérdéseim a következők lennének:

Összességében (Ebay, PayPal)az eladási ár hány százalékát vonják le jutalék gyanánt?

A feltöltési díjat a jutalékkal egy időben kell fizetni vagy azt már korábban kérik?

Igaz, hogy csak akkor kapom meg a vételárat + postaköltséget, ha a partnerem megkapta a terméket és elégedett is vele? Egészen addig zárolják az összeget?

Előre is köszönöm!


2013. máj. 19. 12:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%

Jutalékok: van listázási díj, ami kategóriafüggő, van eladás utáni jutalék ami 10 százalék, és van a Paypal fee, ami account típus függő, de 4-5 százalékkal számolj.

A számlázás havonta van, az összes jutalékra vonatkozóan. Kivéve a Paypal fee, ami egyből levonódik, ha pénzt kapsz bárhonnan.

A legutolsó állításod égbekiáltó marhaság, ezzel nem téged bántalak, hanem azt aki ezt terjeszti. Szóval nem zárolnak semmit, a pénz egyből a rendelkezésedre áll, a Paypal accountodból withdrawolhatod a saját magyar bankszámládra. Ez a zárolós pletyka egy másik, kevésbé ismert oldalon alkalmazott módszer alapján terjedt el (annak az oldalnak nem jut eszembe a neve, annyira marginális)

2013. máj. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

A legutolsó részt egy hvg.hu-s cikkben olvastam...

Legalább azt is megtudtam, hogy a reggeli egészségügyi felhasználást leszámítva semmit nem ér ez a folyóirat.

2013. máj. 19. 12:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy félreértetted. A gyakorlat mindenesetre azt mutatja, amit mondtam.
2013. máj. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%

Igaza van az elsőnek. Nem zárolnak semmi pénzt.

Ha valaki megveszi a termékedet az fizet a paypalon keresztül. Te azonnal kapsz értesítést hogy fizetve van a termék vagy sem.

De lehet nem jól emlékszem már rá, de úgy rémlik hogy egyből nem is tudtam árulni.. Előbb vásárolnom kellett hgy legyen jó % arányom.. De nem vagyok benne biztos hogy jól emlékszem rá..

2013. máj. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

a kerdesben is ott van a lenyeg: "gyakorlott eladok"... ha nem vagytok tisztaban a dologgal, nem baj, de ne eskudjetek az ellenkezojere, mert igy butasagot allitotok es minden egyeb irasotok megkerdojelezodik!


Az elmult 2 honapban mar 4 dolgot adtam el. A Paypal igenis zarolja az osszeget! Ennek egyszeru oka van, amig valaki nem lesz "gyakorlott" elado, addig a biztonsag kedveert a penzt nem kapom meg, mig a vasarlo meg nem kapta a termeket es el nem telt bizonyos ido, hgoy tutti hogy elegedett a szolgaltatasommal.


Mert pl. regisztralok eBayre, eladok valamit, megjon a Paypalra a penz, kiveszem a penzt es lelepek, kozben a termek rossz, es a vasarlo mar sosem talal meg es nem kap karteritest mert toroltem a regisztraciomat... az ilyen es hasonlo esetek elkerulese miatt a PP mindaddig zarolni fogja a vetelarat, amig nem ersz el egy bizonyos eladoi szintet.


A feltoltesi dijert nem mindig kell fizetni. En kaptam az eBaytol egy emilt, hogy "tavaszi nagytakaritas" cimen ingyen listazhatok eladni valo cuccokat. Ezek mind aukcios listazasok es ingyenesek. Ingyenesen lehet ujra listazni a cuccokat (ha nem sikerult eladni) es csak a vegen kell x %ot fizetni, ha sikerul eladni. Havonta jon a szamla az eBaytol, es akkor egyben fizetem a jutalekot. Sot, kivalaszthatom a postazasnal azt is, hogy ne azonnal fizessem a postadijat, hanem miutan a vetelar mar hozzaferheto, akkor abbol vonja le.

2013. máj. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ, sokat segítettél!
2013. máj. 21. 12:27
 7/11 anonim válasza:

Sziasztok! Eléggè meg vagyok ijedve, most használom először a paypalos rendszert pènz fogadàsra. Egy hölgy vàsàrolt tőlem, kèrte az e-mail cìmemet, nevemet ès az összegeket. Utána kaptam egy paypalos e-mailt - a feladó: sericeenligne63@gmail.com (francia paypalom van). Ìrta, hogy a pénzt elutslták nekem (összeg, e-mail, név minden ott volt) ès kèrte hogy màsnap 17 òràig adjam fel a csomagot, ès küldjem el e-mailben a cdomag számàt, nevemet telefonszámomat , cìmemet.

elküldtem ès azòta semmi vàlasz. Ez normàlis, hogy semmilyen automatikus levèl nincs ezutàn? Vagy az hogy ennek az egèsz törtènetnek a nyomàt nem talàlom a paypal fiòkomban? Azt is olvastam hogy èrdemes nèzni a feladò e-mail cìmet. Nem tudom lehet paranoia de mièrt sericeenligne63 ès mièrt nem serVise pl vagy mi az a 63? Kedvem lenne berohanni a postàra ès visszakérni A csomagot... a csomagküldő tàrsasàg honlapjàn egyébként a csomagszâmot beìrva màr làthatò hogy itt van a postàn.

2015. márc. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Minden egyes termék után van az a bizonyos jutalék vagy csak havi összeget néznek és ennek van egy egyszeri jutaléka.Szóval ha eladok 10 terméket annak külön-külön van 10%körüli jutaléka vagy az összes eladási összegnek van jutaléka?mert azért ez nem mindegy.Menjünk biztosra és csak olyan írjon aki tudja nem csak gondolja...
2016. jan. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves 7!

Az nem volt gyanús, hogy a pp miért írna gmail-es címről? Feltételezem átverés volt, remélem nem sokkal húzták lé!

2016. máj. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 gyurcicu válasza:
Ami biztos mert én sokat adok el és paypal-al fizettete: 1,9%+ 0,35ct ha 5000 euro felett van az összeg akkor 0,15%+ 0,1 cent. Erdemes hasznalni mert nagyon biztonsagos es gyors. A kifizetett összeg max 4 napon belül a hitelkártyámon van!!! használjátok!
2016. jún. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!