Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a különbség egy befektető...

Mi a különbség egy befektető és egy üzletember között? Ha mondjuk valakinek ez a foglalkozása?

Figyelt kérdés

2013. máj. 19. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

Az üzletember egy gyűjtőfogalom, általánosságban minden üzleti tevékenységet végző személy lehet: vállalkozó, befektető, részvényes, menedzser stb.

A befektető leegyszerűsítve azt csinálja, hogy ötleteket keres és befekteti a pénzét és megpróbálja sikerre vinni a kezdő vállalkozásokat. Sokan összekeverik, de a befektető nem ad hitelt: neki az az érdeke, hogy cégalapításkor minél nagyobb részesedést kapjon, majd később, ha kinőtte magát a cég, ezt a részesedést minél nagyobb áron tudja értékesíteni.

2013. máj. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Befektető lehet bármely magánszemély vagy cég (netán állami intézmény), akinek komolyabb összeg áll a rendelkezésére és ezt olyan ügyletbe fekteti (="odaadja"), amiből többet kap vissza idővel, mint amennyit beletett.

Befektető lehet az is, aki ingatlanokat vásárol és felújítja majd drágábban eladja, vagy kiadja bérbe.


Ha nekem magánszemélyként van 15 millió forintom, amit tudok nélkülözni és ebből részvényt/ingatlant vásárolok vagy vállalkozásba fektetem, akkor befektető vagyok.


Technikailag még az is befektető, aki ad 50 Ft-ot kávéra, cserébe másnap te két kávét veszel neki. De ténylegesen nagyobb összegű ügyleteknél szoktuk a befektető megnevezést használni. Tehát nem feltétlenül foglalkozása ez valakinek.


Üzletember - ezt az előttem levő válaszoló tökéletesen leírta.

2013. máj. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindkettőtöknek ment a plusz.
2013. máj. 20. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!