Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Befizettem a tartozást, de...

Befizettem a tartozást, de nem szállnak le a behajtók. Hová kell fordulni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Küldtek egy levelet amiben az addigi tartozásomat + x Ft ügyvédi díjat követelnek. Azt írja a levél, hogy amennyiben a levél keltéig megtörtént a tartozás kiegyenlítése, annyiban hagyjam a felszólítást figyelmen kívül. Ez így is történt, hiszen pont az aláírásban szereplő napon fizettem be a csekket. De mégis hívogatnak, hogy későn fizettem be, és fizessek. Megbeszélni nem tudtam a telefonos "hölggyel", mivel rámtette a telefont, és a kérdésemre nem akart (vagy nem tudott) válaszolni. Kivel tudok akkor beszélni, kihez forduljak?

#tartozás #behajtó #credit express
2013. máj. 21. 12:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Most megnéztem a csekk igazolószelvényén, hogy ellenőrizzem a dátumot, és a csaj a telefonban 2 nappal későbbi dátumot hazudott, hogy én akkor fizettem be. Erre mondom, hogy be tudom mutatni bizonyítékként a szelvényt. Erre ő: "az nem szükséges"!!!
2013. máj. 21. 12:57
 2/6 anonim ***** válasza:

Elsözör is nem mindegy hova fizetted be.

Ha volt egy banki tatrtozásod, és azt ök leadták a behajtóknak akkor onnantól kezdve a tartozást a behajtóknak kell fizetned.

ìgy ha még is a banknak fizetted akkor rossz helyre ment a pénz. A banknak vissza kell azt adnia, és a behajtókhoz küldened.


ha viszont a behajtóknak fizetted, akkor másold le a csekket, és alevelüket és küld el nekik levélben, mellékelve hogy kéred a tartozás törlését mert idöben befizetted.

2013. máj. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A behajtóknak fizettem be a csekket, és velük beszéltem telefonon. (Vagyis beszéltem volna, ha a engedett volna szóhoz jutni, és nem csapja le.) A szelvényen rajta van a dátum, de azt mondta a csaj, "nem szükséges elküldeni", azaz nem fogadják el a bizonyítékot, amivel igazolhatnám, hogy időben megtörtént a befizetés! Reklamálni sem tudok, ha leteszik a telefont, miután gyorsan lezavarják a fenyegezőzést.


Kérdés: határidőnek a pénz beérkezése számít, vagy a befizetés? Mert én úgy értelmeztem a levélben írottakat ("amennyiben tartozását kiegyenlítette..." stb), hogy a befizetés napja számít, mivel én csak azért tudok felelősséget vállalni. Hogy hány nap alatt intézi a posta, azt én már nem tudhatom, és befolyásom sincs rá!

2013. máj. 21. 13:29
 4/6 A kérdező kommentje:
Elnézést az elütésekért.
2013. máj. 21. 13:30
 5/6 anonim ***** válasza:

Legalább 2 éve minden szolgáltató azt kéri, hogy a befizetési határidőre kell a pénznek HOZZÁ beérkeznie.

A Posta is feliratokon közli, hogy 1-2 nap kell, amíg a nála befizetett pénz megjelenik az "érkezési" oldalon.

Ezen az alapon nem hazudott senki, hiába nézed a feladási dátumot, nem az számít....

2013. máj. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hiába kérik a szolgáltatók x éve, ha nekem nem volt eddig velük dolgom, akkor nekem ez az első alkalom, hogy értelmeznem kell a szöveget. Azóta utána jártam, és valóban a pénz beérkezése számít. Csakhogy erről nem volt hajlandó a "hölgy" felvilágosítani, holott egyértelműen ez volt a félreértés alapja, és igenis, hazudott, mert nem a pénz beérkezéséről volt szó, hanem arról, hogy én mikor fizettem be. A levélben is félreérthető volt a szöveg, nem fogalmazzák meg pontosan, a magyar nyelv szabályai szerint, nyilván a ködösítésükkel még több pénzt tudnak kifacsarni az emberekből. Mindegy, azóta befizettem, ezeknek a szerencsétlen lelki nyomorultaknak úgysincs nagyobb öröm az életükben.
2013. máj. 27. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!