Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy magyar akar Nemeto-ban...

Ha egy magyar akar Nemeto-ban dolgozni, szüksege van kint lakcimre, vagy egyeb?

Figyelt kérdés

mert az egyik fönök (itt nemeto-ban) itt tököl azon, hogy felvegyen e, mert semmit nem tud. mar azt is kerdezte, kell e nekem vizum, meg itt tartozkodasi engedely, hiaba mondom, hogy nem, semmi, akkor meg azzal jön, könnyebb lenne, ha egy munkaügyiben be lennek jelentve munkanelkülikent, de mondtam oda akkor vesznek fel, ha van itteni lakcimem, de akkor csinaltatok lakcimet, ha van munkam (most ismerösöknel lakom itt).


szoval egy magyar munkavallalotol ugye nem kell semmi? max egy utlevel. vagy?


2013. máj. 22. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:

EU-s állampolgárként nem tartózkodási engedélyt kapsz, hanem Freizügigkeitsbescheinigungot. De a munkavállaláshoz semmiféle külön engedélyre nincs szükség.


Jelentsd be a lakcímedet, semeddig se tart. Munka nélkül viszont csak max. 3 hónapig lakhatsz Németországban.

2013. máj. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

ha lakcim nelkül vagyok kint, meg munka nelkül itt, hogy toloncolnak ki, hogy talalnak meg, es hogy bizonyitjak, hogy harom honapja vagyok itt?


amugy csak ugy kerdeztem


mar van lakcimem

elvileg a szoc.biztositasi -, meg adoszamot kapom automatikusan, ha van munkam. es elvileg csak ezekkel lehet intezni azt a letelepedesi engedelyt amiröl irtal.


ha van meg valami, ami eszedbe jutna, szivesen fogadom

2013. máj. 27. 22:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha lakcímbejelentés nélkül, tehát kvázi turistaként vagy Németországban, akkor alapesetben nem találnak meg és nem is toloncolnak ki. De ha dolgozni akarsz, akkor be kell jelentened a lakcímedet, onnantól kezdve meg tudják, hogy mióta élsz ott, és dolgozol-e.
2013. máj. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

ket munkam lesz jelenleg

az egyik reszmunkaidös, nem tökölnek a bejelentessel

a masik meg sajnos pont az ami tuti jol fizet, annal vagy egyeni vallalkozokent kell dolgoznom, vagy olyat ker tölem, amit Arbeitserlaubnisnak hivnak (m.vallalasi engedely szerintem) szoval amire semmi szükseg egy magyartol.


szoval nem tudom hogy most mellekallasban legyek egyszer egyik m.helyen alkalmazott, a masik m.helyen meg vallalkozo (adomentes kisvallalkozo - mar voltam)


illetve hogyan tudnek dolgozni a masik munkahelyen, ha nem vallalkozokent, mert a fönök csak azt az Arbeitserlaubnis izet keri, ami ugye nem kell, szoval nem tud semmit hogyan kell egy magyart alkalmazni :( es nalam sincs egyeb info, en sem tudom :(

2013. máj. 28. 14:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Nézzen utána a munkaadó a szabályoknak (1 db telefon a munkaügyi hivatalba) vagy csináld vállalkozóként, ha neked úgy is megéri.
2013. máj. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
de ha kellene az az arbeitserlaubnis is, akkor alkalmazottkent jelentene be?
2013. máj. 29. 16:06
 7/7 A kérdező kommentje:

most olvastam, nem kell a magyarnak m.vall-i engedely.

de egy szoval sem mondta a főnök, hogy alkalmazottkent foglalkoztatna.. akkor mégis hogyan?

2013. máj. 29. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!