Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldi oldalról való rendelé...

Külföldi oldalról való rendelésnél hogy írjam az adataimat? Ékezettel?

Figyelt kérdés

Angol oldal. Ha a városom pl. "Győr", azt hosszű "ő" betűvel írjam, vagy "Gyor"?


Illetve az "Adress" rublikába gondolom az utcát kell, mert a városnak van egy "Town" nevű rublika. Oda az utcanevet "street"-el írjam, vagy rendesen utca? Pl. Sas utca 77 vagy Sas street 77?


A "Postcode/Zip" gondolom az irányítószám, a "County/State" nem tudom mit takar, gondolom állam, de oda nem írok semmit.



2013. máj. 24. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Jó lesz Győr, Sas street 77, 1234 (irányítószám, nem tudom mennyi Győré), Countryhoz azért oda kellene írni, hogy HUNGARY. Célba fog érni a csomagod így. :)
2013. máj. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez nem "Country". Country van, az nyilván Hungary, ez csak simán County/State.


Egyébként tuti jó lesz így? Mert ugye attól hogy külföldről rendelem, még Magyarországra postázzák, és magyar postás fogja kihozni, ő meg nem tudom érteni fogja e a "street" szót.

2013. máj. 24. 16:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne írd azt, hogy STREET. Ostobaság lenne. A címednek az országnéven túli része annak a postai rendszernek szól ahol élsz. Tegyük fel az USA-ból rendelsz, akkor ott az eladó kinyomtatja a címedet, ráragasztja a címedet, feladja a postán, ahol az országnév az egyetlen mérvadó információ. Felrakják egy euróoai repülőre, mondjuk Frankfurtban átrakják a pesti gépre, aztán mikor ide ért a csomagod, akkor lép be a képbe a címed többi része, a város, irányítószám, utcanév, közterület megnevezése, házszám. A magyar postának felesleges streetet írnod, ezt ugye belátod.
2013. máj. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Nosco ***** válasza:

A country/state pedig a megye megfelelője.

De ékezet mehet mindenhova.

2013. máj. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi.


Akkor a megyét is beírjam szerintetek? Azt nem kötelező, nincs megcsillagozva.

2013. máj. 24. 16:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne írd be, mert a magyar postásokat nem érdekli a megye, csak az irányítószám.
2013. máj. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha esetleg kétségeid lennének: én már több száz alkalommal rendeltem külföldről, szóval tapasztalatból mondom.
2013. máj. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a segítséget!
2013. máj. 24. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!