Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Igényelhete-e valamilyen...

Igényelhete-e valamilyen támogatást az, akinek január 1. -ével megszünt a munkaviszonya és utána derült ki hogy kismama?

Figyelt kérdés
Jár-e ilyen esetben valami a kismamának ? vagy nem jogosult semmilyen anyagi támogatásra? (a munkanélküli járulékon kívül)?
2008. jún. 18. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy szűnt meg a munkaviszonyod?
2008. jún. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Közös megegyezéssel lettem elküldve mert kellett a főnök lányának a hely!!
2008. jún. 19. 10:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyest mindenképpen kapsz, az mindenkinek jár. Ha kapsz munkanélküli támogatás (vagy nem tudom most hogyan hívják) akkor biztosítottnak minősülsz, akkor igényelhetsz gyedet, aminél az számít hogy az igénylést megelőző 2 évben 180 nap biztosítotti napod legyen ( a munkanélküli is beleszámít). Csak azt nem tudom meddig kapsz, kaphatsz munkanélkülit, mert a szülésnél még kapnod kéne szerintem hogy gyedet igényelhess. A munkaügyibe utánna kéne ennek kérdezni.
2008. jún. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy jelen pillanatban most semmi jövedelmem nincs a munkanélküli is áprilisban lejárt!! azt tudom hogy a gyes jár, de a gyed nekem sem tiszta!!elvileg azt tudom hogy az utolsó 2 évben minimum 180 nap biztosítás kell , de az a lényeg hogy az utolsó hónapban is legyek biztosítva? Vagy az nem számít?
2008. jún. 21. 19:17
 5/5 anonim válasza:

Nem kell. Elegendő az a feltétel amit írtál (180 nap, 2 éven belül). Részletesen:


[link]

2008. jún. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!