Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kínai cég (Pandawill) beperlés...

Kínai cég (Pandawill) beperlése miként lehetséges?

Figyelt kérdés

Tableteket rendeltem tőlük, rossz volt mind 2,saját pénzen visszaküldtem 6eFt-ért és küldtek egy másik sz@r tabletet. Nem tudom mit csináljak, hogyan lehetne beperelni őket?

Mi szükséges hozzá a pénzen kívül?



2013. máj. 30. 12:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Minosegi termekek...... :)Kinaban beperelheted :)) Mivel nem itthon vetted csak ide kuldtek. Ez esetben a vasarlasi orszag jogszabalyai ervenyesek!!!
2013. máj. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, mennyibe kerülne hivatalosan lefordittatni a feljelentésedet. Plusz jogi képviselet intézni Kinában. A gatyád is rámenne. Itthon a hatóságok nem illetékesek ebben.
2013. máj. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudsz vele csinálni.


De most megtanultad, hogy PP-al vásárolunk és ha szart küldenek akkor FULL REFUNDOT kérünk, nem cserét, mert akkor csak küldözgetik a sz@rokat amíg meg nem unod.


Ráadásul Pandawill egy "hírhedten" szar, csaló webshop. Ajánlom a minideal.net -et.

2013. máj. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Legközelebb ha tablet kell, gyűjtsd össze az árát, vegyél egy normális típust, és vedd meg valamelyik itthoni elektronikai szakáruházban. Én is láttam már hasonló hirdetést, 20 ezer Forintos tabletekkel..hááát.
2013. máj. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Szerdán (05.29.) rendeltem tőlük egy Ainol Tabletet, PP fizetés. Vártam, hogy jön valami email, hogy pár napon belül postázzák, de nem jött, írtam nekik. A válasz az hogy nincs raktáron majd valamikor küldik. De ezt nem jelezték a honlapon, ha látom, hogy "out of stock" akkor nem rendelem meg. Azonnal nyomtam is egy refundot a PP-ol, szórakozzanak a ku... anyjukkal! Soha nem rendelek Kínából, inkább fizetek 10-15e többet, de itthon azonnal megveszem, számlát kapok és a magyar ipart támogatom... Senkinek nem ajánlom, tényleg nem éri meg, inkább fizess többet mint hogy egy megfoghatatlan rizszabálót gazdagíts!!!!
2013. jún. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Milyen magyar ipart akarsz tamogatni? :)))

Szerintem akarilyen elektronikai dolgot veszel azzal tamogatod a rizszabalo barataidat!

2013. jún. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

# 5/


nem az egyik legfosabb kínai shopból kéne vásárolni, akkor nem lennének ilyen problémáid.

2013. jún. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Milyen magyar ipart? Magyar az eladó az üzletben, magyar a cég aki eladja, adnak számlát, adót fizetnek, stb. Ha itthon vásárolok akkor ha nem is 100%-osan de támogatom a hazait.. Érted? Ha Kínából rendelek akkor 1 Ft nem megy a magyar költségvetésbe! Csak a kínai és a Paypal jár jól... Ráadásul a gari szinte megoldhatatlan, itthon csak visszaviszem a boltba...
2013. jún. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

1., Elvileg kötelességed lenne befizetni a termék után az ÁFÁ-t, mikor kihozza a postás. Ha ezt nem teszed arról nem a kínai tehet.


2., A gari simán jól működik, csak hosszadalmas (bár mostanság már a "bolti" garancia is hosszadalmas, mert a boltok is ezt csinálják).

2013. jún. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, hogy akkora sügér paraszt vagyok, hogy a magyar ipar támogatásán a tényleges termelést értem nem pedig a filléres értékesítést! Amúgy csak úgy halkan súgnám, hogy ha külföldről rendelsz akkor vámot is kell fizetned ami megy bele úgyszint a közösbe! Amugysem tud meghatni ez a nagy érzelgős hazafi szöveg mert mindannyian pénzből élünk és nagyivbe teszünk rá, hogy most az adó hova megy míg olyan országban élünk ahol a vezetőink, királyaink azt csinálnak amit akarnak mert nekik mindent szabad! Akkor szerinted a kisembernek kéne példát mutatni, hogy a jó esetben kis 100ezer forintját, hogy tudja minél jobban elkölteni, hogy többet kapjon érte??? De ha már itt tartunk szerinted a világ fejlett országaiban viccből alacsony az ÁFA??! Hát nem és nem azért alacsony mert jó lét van és nem érdekli az államot, hogy mennyit fizetnekbe mert minden állam az adókból tartja fent magát! Hanem azért alacsony, hogy minnél többet vegyen a nép, minnél többet fogyasszon és ezáltal több adó fog befolyni! De MI ismét feltaláltuk a nagyot bevezettük a világ legmagasabb ÁFAját 27%ban és csodálkozunk, hogy csökken a fogyasztás, aki teheti külföldről szerez be mindent ami olcsóbb... Ezért tartunk ott ahol tartunk! A másik csak úgy érdekesség képen Írországban mindent amit az országban állítanak elő azt a saját terméküknek tudják. Ilyen például a legtöbb narancslé mert amit az adott országban állítanak elő annak valami röhejes pár % áfa kulcsa van míg amit más országból hoznak be dobozosan az meg teljes 2x% áfa van rajta! Ezzel máris versenyhelyzetbe hozta a hazai termelést még akkor is ha feldolgozás! De munkaerőt teremt, adóforrások lesznek és stb... Mi ebben is nagyot alkottuk mikor csak az számít magyar terméknek amit csak magyar földön, csak magyar cég csak magyar...... állít elő és ezen sincs igazán kedvezmény! Akkor ezzel hogyan serkenti a királyság a gazdaságot??? SEHOGY!!! Senki nem fog azért megvenni valamit mikor kevés a pénze mert van rajta tricolor színű zászló mert le fogja tojni. Azért mert azt nézi ár arány minőségben mire telik és magasról tesz a nemzeti együttérzésre...
2013. jún. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!