Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kínai cég (Pandawill) beperlés...

Kínai cég (Pandawill) beperlése miként lehetséges?

Figyelt kérdés

Tableteket rendeltem tőlük, rossz volt mind 2,saját pénzen visszaküldtem 6eFt-ért és küldtek egy másik sz@r tabletet. Nem tudom mit csináljak, hogyan lehetne beperelni őket?

Mi szükséges hozzá a pénzen kívül?



2013. máj. 30. 12:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

" a magyar ipar támogatásán a tényleges termelést értem nem pedig a filléres értékesítést!"


Na mert ha itthon veszed meg a kínai vagy esetleg Samsung telefont akkor azzal hol támogatod a magyar ipart? Támogatod az importőrt és azt az egy kereskedőt, aki ráteszi az árrését, illetve ugye az ÁFÁ-t befizeted Viktor királynak. Semmi különbség nincs. Ha kínából rendelsz akkor kihagyod az importőrt és a kiskert, az államnak meg tök mindegy.


"Amúgy csak úgy halkan súgnám, hogy ha külföldről rendelsz akkor vámot is kell fizetned ami megy bele úgyszint a közösbe!"


150 EUR összegig magánszemlynek nem kell fizetni VÁM-ot, csupán ÁFÁt elektronikai cikkekre.


"'Mi ebben is nagyot alkottuk mikor csak az számít magyar terméknek amit csak magyar földön, csak magyar cég csak magyar...... állít elő és ezen sincs igazán kedvezmény! "


Ez mondjuk nem igaz, mert 50-60% körül kell legyen a külfödli / magyar arány a termelésben. De mivel olyan rohadt alacsony az adókedvezmény a magyar termékekre, hogy szinte elenyésző, így nem jön ki belőle a magyar munka, olcsóbb behozni külföldről és kifizetni a teljes adózását.

2013. jún. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 tejminatorka válasza:
Viktor kiráj tönkrevágta a 2010-ig virágzó magyar tablet és okostelefongyártást. monnyonle
2013. okt. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!