Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan találhatnék munkát!?

Hogyan találhatnék munkát!?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy 21 éves lány vagyok, Műszaki eladói szakmával, és érettségivel.

Eddig két munkahelyem volt, ami egy gyár volt Győrben,ahol 3 hónapot dolgoztam, majd leépítés volt és elküldtek.

A másik egy Győri Mc dolnalds volt, ahol 4 nap után felmondtam, mert olyan szinten csicska voltam, 2 teljes napra befogtak az egész étterem takarítására, amit egyedül végeztem.

Ugy érzem mióta megszereztem az érettségit semmi nem jön össze. Sőt ez igy is van..

Minden erőmmel azon vagyok hogy találjak egy tisztességes munkát.

Minden nap többször átnézem az összes létező álláskereső oldalt, amire egy kicsit is alkalmasnak érzem magam elküldöm az önéletrajzom. De az ég világon semmit nem érek el vele, soha semmire semmi válasz.

Minden nap várom a telefonhívást, hogy valahova behívjanak állásinterjúra, de semmi.

Regisztrálva vagyok a munkanélibe, de ők sem segítenek az elhelyezkedésben, és egy ft-ot nem kapok, mert nincs meg annyi munkaviszonyom amennyi kellene hozzá.

Folyamatosan járom a várost, munka után kajtatva, eddig a fél év alatt mióta nincs munkám sehonnan nem hivtak fel ahova beadtam az önéletrajzom.

Ismerőseim nincsenek, akiknek tudnék szolni hogy segítsenek, eddig 2 embernek szoltam, hogyha hallanak valamit szoljanak, de semmi további válasz onnan sem.

Annak ellenére, hogy egy dekoratív, csinos, magára adó, okos, tanult lány vagyok ebben az elszomorító helyzetben vagyok már fél éve lassan :(

Nem látom a kiutat, mert az összes létező munkakeresési módot kipróbáltam már, de semmi nem jön össze.

Jártam már munkaközvetítő irodákban is, de nincs munka. Ha lenne is oda is beteszik az ismerősöket.

Annyira szeretnék egy tisztességes munkát találni, nem is gondolná az ember hogy ennyire nehéz.

Lelkileg kivagyok, a párom és a szüleim próbálnak nyugtatgatni, de én már semminek nem tudok örülni.

Szeretnék magamnak sok mindent, a családomnak is szeretnék segíteni, de egyszerüen nem vesznek fel sehova.

És mindig azon jár az eszem hogy milyen jó lenne dolgozni, és pénzt keresni.

És ezt már nem akarom elhinni, nem lehet épp ésszel felfogni ennyire nincsenek munkahelyek, és ennyire nem kell a munkaerő sehova sem.

Annyira tanácstalan vagyok már.

Ha tudtok további lehetőségeket kérlek irjatok!

Köszönöm!


2013. máj. 30. 13:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Pedig ennyire nem kell munkaerő sehova. Emellett nincs is semmi extra végzettséged, sem sok munkatapasztalatod-ezek hátrányok. Csak gyárba tudsz elmenni, vagy eladónak.

Ha megnyugtat, én is így vagyok, csak dupla annyi idősen, mint te és 2 diplomával.

2013. máj. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Még annyi hogy volt 2 év Szakmai gyakorlatom, a győri Praktikerben, most nyilt egy csomó uj áruház is győrben, de sehonnan semmi válasz..

Se gyárba nincs felvétel sehova, ezt onnan tudom hogy mindig megyek a munkaközvetítő irodákba, ahonnak ugye csak gyárba közvetítenek ki. Na oda sincs felvétel sosem, mindig ezt mondják.

Eladónak szintén nem vesznek fel sehova, ugyebár az üzletek bezárnak, újak nem nyílak helyettük, amelyik meg megy ott meg azok dolgoznak akik már ott vannak évek óta.

Ahova meg éppen van felvétel, megjelenik egy plázacica r*banc, aki épp valakinek az ismerőse, és persze hogy őt veszik fel.

2013. máj. 30. 13:20
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Én Zala megyében lakok itt a legrosszabb a helyzet itt kilátástalan mert tényleg sehol semmi munkahely, ami meg van éhbérél dolgoztat 60.000Ft napi 10 órában heti öt nap, semmi több. !:( Én a helyedbe pultosként helyezkednék el akár egy presszóba kocsmába is, oda személyesen kell jelentkezni, és ha megnyerő vagy fel is vesznek.
2013. máj. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%

SZia, Nagyon sajnálom amit leírtál! Viszont van egy aprócska észrevételem. De mindenek előtt szeretném leszögezni, hogy én a mekit végig jártam zöld névtáblától az I.helyettesig mindent. Az, hogy egész nap "csicska" vagy sajnos tetszik nem tetszik azt is meg kell csinálni valakinek és tudom nem sok ember szereti! Nem támadni szeretnélek de a győri mekik központi éttermek így sokkal jobbak munka szempontjából a körülmények mint egy license boltban! 6éves tapasztalattal mondom ezt jó pár üzletben megfordultam! Az esetek 90%ban mindenki alulról kezdi a pályafutását és ahogy látszik hogy értelmes és olyan a hozzáállása hamar kiszedik a tömegből. De ehhez alázat kell és nagy türelem! Érdemes ilyen helyen megindulni mert ha vezető leszel utána nagyon sok kapu kinyílik és rengeteg tapasztalatod lesz! Én a mekiben amikor kezdtem 1napon drives étterem volt semmit nem csináltam 8orában mint a bokrok alól szemet szedtem, csikkeket, csatornákat pucoltunk mert nagy ellenőrzés volt következő héten. Aztán következtek a belső részek az étteremben lévő összes pici állókő lesikálása és stb stb... Ezt valaki vagy "lesz@rj@" vagy kiáll! De 2 mondatot kaptam a volt fönökömtől: Tehet alatt nő a pálma, illetve azt a lovat ütik amelyik húz!!

Szóval ha nincs munka lehetőség akkor meg pláne meg kell becsülni egy mekis állást is még akkor is ha úgy érzed csak takarítani kell! Az is egy folyamat és teszt!

Sok sikert a munkához!!!

2013. máj. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó, énsem rosszidulatból irom neked ezt vissza,de én ebben az esetben nem szándékoztam együttműködni velük többé.

Egyszerűen nem birtam elviselni hogy nagyon de nagyon megalázóan bántak velem, és még azt mondom hogy pár órára megkértek volna hogy segítsek be a takarításba azt mondom, jólvan. De az hogy konkrétan 8 órába csináljam ezt, és azt a hatalmas éttermet egyedül lássam el takarítási feladatokkal, na köszönöm én ebből nem kérek.

Arrol nem beszélve, hogy mivel fiatal vagyok, és az összes ismerősöm oda jár kajálni, annyira megalázó volt hogy hazajöttem és egész délután sírtam.

Hiába a lépcsők, hogy egy idő után lehet belőled valaki ott, én ezeket a lépcsőket nem szerettem volna végig járni, annak ellenére sem hogy nincs munkám, sem pedig pénzem.

A 4 napra amiből 2 délután volt kaptam tőlük 11.000ft-ot.

És megvettem a 18.000-ft os bérletemet amit nem térítettek vissza, persze ez már csak rajtam mult hogy várok-e a felmondással amíg a bérlet térítés ideje eljön.

De szerencsére az összes ismerősöm, a családom és a párom is aztmondta hogy jól tettem hogy eljöttem onnan, egy ilyen munkát ne bánjak.

Azért köszönöm a válaszodat, énsem rosszindulatbol irtam le neked ezeket :)

2013. máj. 30. 13:54
 6/18 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy a kocsmákba és felszolgálói munkákhoz tapasztalatot várnak el, ami ugyebár nincs mert nem vesznek fel sehova, és pályakezdőként vagyok nyilvántartva..

Meg oda is az ismerősöket szokták felvenni 99%-ban.

2013. máj. 30. 14:05
 7/18 anonim ***** válasza:
68%
Ez is érv valóban! Ez megint nem bántás de sajnos a Te helyzetedben nagyon nincs válogatás mert se tapasztalatod nincs se normális szakmád. Nem akarok példálózni meg picit lehet irreális is de amikor volta pl.: Lidlben állásinterjún csak azért választottak engemet programozói végzetséggel egy kereskedelmissel szemben mert előtte a mekiben dolgoztam. Sajnos sokan azt hiszik, hogy a mekiben dolgozni az milyen poén és mókás amikor bemegy kajálni valaki. Pedig a való világ totál más! 6év tapasztalatából tudnék mesélni eleget! De légy kitartó és csak akkor szabad válogatni mikor van miből..
2013. máj. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
14%

Csak Győrben gondolkozol?

Mert ha esetleg Pest is érdekelne akkor keress meg privátban. (nem, nem masszázs, nem szex és nem is rúdtánc. Irodai munka bejelentve fix időtartamű szerződéssel és korrekt bérezéssel).

2013. máj. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Ezt a Mekis témát haggyuk inkább, soha többet nem mennék oda, a kérdésemben is csak azért irtam róla, hogy tisztában legyenek vele a segítők hogy ez a két munkahelyem volt. Nem a Meki mellett állók véleményét várom, de az eddigi válaszokat köszönöm róla. Szóval Mekibe SOHA DE SOHA nem akarok már dolgozni.

Sajna pest az tőlem elég messze van, még győr sincs közel, de innen mindenki győrbe jár dolgozni mert a mi városunkban és a környező falukban semmi azaz semmi munkalehetőség nincs. Ugyhogy sajnos Pestre nem tudnék feljárni nap mint nap dolgozni, kezdőtőkém pedig 0.

2013. máj. 30. 17:20
 10/18 anonim ***** válasza:
49%

Nyilván csak felköltözéssel tudott volna működni a dolog.


Mindegy, jelentkező van százszám, csak tetszett, hogy szemmel láthatóan értelmes vagy. De akkor sztornó.

2013. máj. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!