Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyenkor mi a teendő, kihez...

Ilyenkor mi a teendő, kihez lehet fordulni segítségért, ha megszívatott a mocskos Telenor?

Figyelt kérdés
A probléma a következő.Volt egy Limit+Net dijcsomagos telefonom,amire havi 3000ft lett volna a részlet.Mivel időközben elvesztettem az állásomat 3 hónapig ez nem volt fizetve,mert inkább a fontosabb rezsik voltak kifizetve meg ebben az országban bár elég nagy baj kajára költöttem.a 3.hónapban találtam munkát és gondoltam hogy amint az első fizetés megérkezik kifizetem a 9+6 ezer forintot.Erre a 3.hónap végén a semmiből egyszer csak jön egy 47 ezer forintos csekk(ez volt április végén),mondván át tettek a megkérdezésem nélkül kártyás csomagra,aminek a költsége több mint 35 ezer ft.Fizessem be 5 napon belül.Május elején jött a csekk amin már 64 ezer szerepelt,3 munkanapon belül,mintha hánynám a pénzt, és éppen most vettem át egy végre hajtós levelet,hogy a telenor átadta,és 76ezer forintot követel megadott 8napon belül különben polgári perrel és vagyon elkobzással fenyegetőzik.Kérdem én ezt megteheti hogy 9000 tartozásból 2 hónap alatt 76lesz és végrehajtónak adja át??!!A pénzt sehogy nem tudom kifizetni,hitelt ezért nem veszek fel kismama létemre.Felháboritó!!!
2013. máj. 30. 15:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem a 9000-es tartozásból lett ennyi, hanem mivel részletre vetted a telefont de felmondták a szerződést most ki kell fizetned a készüléket egy összegben.


A "mocskos telenor" pénzért szolgáltat. Vagy te szoktál ingyen dolgozni? Őket nem érdekli a nyűgöd, hogy nincs munkád. Ergo igen, megtehetik minden további nélkül.

2013. máj. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Megteheti bizony. Az ÁSZF-ben leírják, hogy nemfizetés esetén milyen intézkedéseket foganatosítanak.
2013. máj. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Tékozló Homárra írtál már? Arra szoktak reagálni. Ezenkívül írjál panaszlevelet, azt kezelniük kell.
2013. máj. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
43%

aláírtál egy szerződést, ami kötelezettséget jelent, ezt nem teljesítetted, ennek következménye van

innentől kezdve miért is mocskos a szolgáltató? Nem fizettél, most pedig ők a hibásak... szép mentalitás. Be kell fizetni, nincs más lehetőséged. De várj, mégis van. Nem fizetsz, jogi útra terelik és nem 76e lesz a vége, hanem 476, mert még a perköltséget is rád terhelik. A terhességedhez semmi közük, ezzel ne takarózz.

Próbálj meg részletfizetést kérni, de ha korábban jelezted volna, hogy nem fogod tudni fizetni időben vagy keressetek más konstrukciót, akkor a szolgáltató is másképp állna a dologhoz.

2013. máj. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

Ez így elég durva!! Sajnos, néha komolyan elvetik a sulykot. Szerintem menj be a pároddal (férfivel, ez lényeges) és verjétek ki a balhét. Kérjetek pontos leírásokat a szerződésből stb.


Ami nincs leírva, nem igaz és kész.


Esetleg hozzájuk is fordulhattok tanácsért:

[link]

2013. máj. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Az utolsó voltam: ja és előtte mindenképpen olvassátok el az egész szerződést pontosan. Ha ezt írtad alá, akkor viszont így jártál. :(
2013. máj. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
5x voltam bent a telenornál,azt a tájékoztatást kaptam hogy félév nem fizetés után bontanak szerződést,és 3 hónapból még nem lesz probléma.3 hó le se telt már 4x számla jött ki.Amire bementem és közöltem vissza adnám a készüléket ha bele számitana és a maradékot fizetném,amire közölték hogy lehetetlen.Én meg hogy nem tudok kapásból 50ezreket fizetgetni,amire azt mondták nem gond,bár részlet fizetést erre nem tudnak adni,3 hónap múlva adják csak át behajtónak,amiből ugye lett egy hónap.Na ezért mocskos a szolgáltató!!!Nem azért mert fizetni kell a szolgáltatásért.A kismamaságommal pedig nem fedekezem de akinek van gyereke tudja hogy sem 50et 70ezret pedig pláne képtelenség csak úgy zsebből simán kicsengetni.
2013. máj. 30. 15:25
 8/15 A kérdező kommentje:
uccsó köszi!:)
2013. máj. 30. 15:26
 9/15 A kérdező kommentje:
behajtótól végrehajtótól már nem is lehet részletfizetést kérni?
2013. máj. 30. 15:31
 10/15 anonim ***** válasza:
59%

De lehet tőlük és ha mutatsz fizetési hajlandóságot valószínűleg meg is fogják adni.


De náluk is az első nemfizetésig ér a takaró.


Tudom, hogy nem érdekel egyáltalán, de had jegyezzem meg, hogy mekkora felelőtlenség úgy gyereket vállalni, hogy nincs 9000 ft tartalékod. És ha a gyerek lett volna beteg akkor mivan? Ezen agyalj inkább a telefon tartozásod helyett.

2013. máj. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!