Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi lehet a reálisan várható...

Mi lehet a reálisan várható eredménye egy netes kereskedő elleni feljelentésnek?

Figyelt kérdés

A történet a klasszikus: utaltam a termék árát előre, vártam, nem jött, megkerestem az eladót, nem válaszol, telefonja kikapcsolva.

Az összeg a szabálysértési határon túl van: 57.000 ft.

A rendőrségen feljelentést tettem az illető név + bankszámlaszáma alapján, mert más kézzelfogható adat nincs. Van egy freemail-es emailcím, van egy mobilszám, van egy csomó hirdetés apróhirdetési oldalakon (aprod stb), van ezekhez kapcsolódó IP-cím de hát ez túró.

Ami valós az a bankszámlaszám.


A rendőrség bekérte:

- az összes mail-es levelezést kinyomtatva

- igazolást a banki utalásról

- a hirdetéseket kinyomtatva


Megkapták.


De én mit várhatok reálisan az ügy kimeneteként?


Ja és a kereskedő azóta is vígan hirdetget és árulgat ezer helyen ahogy eddig.


2013. máj. 31. 09:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Elégtételt várhatsz.

Hogy megtérítik-e a károdat, az attól függ, hogy a kereskedő mennyire ügyes, hogyan vannak lepapírozva az értékei.

Ő mindenesetre jól seggbe lesz rúgva, komoly büntetést, akár börtönt is kaphat.

2013. máj. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ilyenkor kell gyorsan megkeresni az egyik hirdetésén keresztül, bescannelve elküldeni neki a feljelentést papírjait és felajánlani, hogyha most azonnal kártalanít akkor visszavonod a feljelentést....
2013. máj. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

és ezt a kereskedő nem tudja?

uis a rendőrségi feljelentést beszkennelve elküldtem neki + tájékoztattam azon oldalak üzemeltetőit is ahol hirdetget + bejelentést tettem a NAV-nál is (uis kereskedelmi tevékenység + számlát nem ad).

a kereskedő válaszra se méltat, és tovább hirdetget mintha mi se történt volna.

vagyis marhára nem érdekli a dolog láthatóan.

ezért kérdezem, mi várható?

lehet hogy semmi érdemleges X idő után lezárják aztán ennyi?

2013. máj. 31. 10:01
 4/12 anonim ***** válasza:

Reálisan nulla. Ha komoly büntetést kapnának ezek, akkor nem lennének. Ha visszaolvasol, minden nap csak itt több kérdés van,ami arról szól, hogy átvertek neten. Ha rá is húzzák valahogy a csalásokat, a visszafizetés akkor is lehetetlen, 100% hogy nincs semmije az illetőnek, kap 3 év felfüggesztettet. És ugyanúgy csinálja tovább a haverja számlájával.


Ott van az oldalon, soha ne utalj előre ismeretlennek!

2013. máj. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

ha ezt követném senkivel se üzletelhetnék mert elsőre mindenki ismeretlen.


Ott van az oldalon, soha ne utalj előre ismeretlennek!

2013. máj. 31. 10:43
 6/12 anonim ***** válasza:

2 opció van:

-Elkaphatatlannak érzi magát. Hatalmasat fog puffanni, mert nem, nem fogják csak úgy megszűntetni az eljárást. Adócsalásért börtön jár, márpedig számlát nem ad, szóval adót csal.

-Tudja, hogy megszívta, de így is úgy is kap büntetést, akkor már megpróbál összeszedni annyi pénzt, amennyit csak tud.


Dícséretes egyébként, hogy ennyi helyre felnyomtad, ügyes vagy.

2013. máj. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az lesz, hogy őt meg fogják büntetni ( a nav is, adott esetben a rendőrség is csalásért). De ettől neked nem lesz pénzed.


Ha elítélik csalásért akkor polgári perben követelheted tőle a pénzed. Az meg MO-n egy lehetetlen feladat...

2013. máj. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

hát ha megtudom, hogy a tőlem elcsalt pénz többszörösét kell neki kicsengetni büntetésként , vagy akár letöltendőt kap, az nekem majdnem olyan jó elégtétel mint a pénz.



Az lesz, hogy őt meg fogják büntetni

2013. máj. 31. 13:20
 9/12 anonim ***** válasza:
Letöltendőt nem valószínű, hogy kapna (de azért egy felfüggesztett is nagy szívás ám...). De a NAV nem szokott aprópénzre büntetni...
2013. máj. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

na nem ilyen egyszerű ám!

az illető fenn van a vaterán is, és ugyan "furcsa módon" a feljelentésem után az összes terméke eltűnt, de a vatera persze archiválja az összes eladott tételt-és én ezt mind jelentettem a nav-nak.

na most ha a nav meglátja hogy több milliós eladások voltak számla nélkül és mind vadi új műszaki cikk...


De a NAV nem szokott aprópénzre büntetni...

2013. máj. 31. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!