Ebay-en eladás?

Figyelt kérdés
Sikerült eladnom az ebayen 3 terméket is (mind más országokba). Aki megvette a terméket, azonnal fizetett a paypalen, és pár napon belül én is megkapom a pénzt? Angol nyelvű oldalon azt olvastam, hogy a paypal azonnal nem utalja át az új eladóknak az eladott termékek árait, csak azután, ha megérkezik. Azt szeretném kérdezni, hogy nyugodtan elpostázhatom akkor a termékeket, ne várjam, hogy a paypal számlámon nagyobb legyen az összeg?

2013. jún. 3. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Paypal 2-3-4 munkanap után fogja jóváírni az összeget. De ekkor még nem a bankszámládon van, hanem a paypal számládon lesz. Onnan még megint 3-4 munkanap, ha átvezeted a sima bankszámáldra. De ha az ebayen megkaptad a mailt, hogy fizettek, akkor már nyugodtan küldheted a cuccot.
2013. jún. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az ebay eddig annyit küldött, hogy ebay item sold. Akkor egy külön emailt kapok arról, hogy ha ki is fizették?
2013. jún. 3. 19:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Az elso rosszul tudja.... de nem tudom, hogy akkor minek ir?

Na mindegy.


Gratula az eladasokhoz!


Mivel meg "uj" vagy, ezert a Paypal nem fogja azonnal hozzaferhetove tenni a penzt szamodra, pont azert mert meg uj vagy.

Ha pl. elerheto lenne mar most a penz, te pedig lelepsz es nem postazod el a termeket, akkor a vasarlot a Paypalnak sajat zsebbol kell engesztelnie.


Vagyis amig nem leszel "oreg" elado, addig mindig varnod kell a penzre ha eladsz valamit. Altalaban addig, amig a Paypal nem tudja ellenorizni, hogy a vasarlo megkapta a termeket. Ezert mindig eBayen vagy Paypalon belul nyomtasd a postai belyeget.


Es ne varj sokat, amikor a vasarlo fizet, minel elobb add fel a termeket, mert ha sokat ulsz rajta, akkor a vasarlo megharagszik es rossz ertekelest is kaphatsz...


En is eladtam mar egy csomo termeket, de meg nekem is varnom kell a penzre. Az elejen 21 napot, mostanaban pedig kb. a vasarlo keszhez kapja a cuccot es utana meg kb. 3-5 nap. (adnak neki idot, ha nem tettszik neki a termek akkor lehet panaszkodni, addig en nem kolthetem el a zsetont).


Szolj ha van meg kerdes:)

2013. jún. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!