Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladom a lakásom, mit kell...

Eladom a lakásom, mit kell ott hagynom a vevőnek kötelezően?

Figyelt kérdés
Teljesen én újítottam fel, a csillártól, kapcsolóktól kezdve, a gáztűzhelyig, boylerig, konvektorig minden saját pénzen vett tulajdonom. Az ingatlanos szerint a boyler, gáztűzhely, csillárok, stb. lakás tartozék és azt ott kell hagyni a vevőnek, mert ő így veszi meg a lakást ahogy látja. Mi az igazság, vagy mi a bevett szokás ilyenkor?

#eladás #lakás tartozék
2013. máj. 11. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kötelezően nem kell semmit se otthagyni, de ettől még igaza van az ingatlanosnak, ha úgy hirdeted meg a lakást, hogy 4 falként és viszel mindent, akkor az amúgy tipikusan otthagyható (konyhabútor, gáztűzhely, bojler), általad felsorolt termékek árának a dupláját fogod veszíteni a vevő ajánlatán. Olyasmit viszont, aminek kicsi értéke van, viszont nagyban ízlés kérdése, tehát csillár pl. azt vigyed, mert esélyes, hogy az új lakónak amúgy se tetszene.


Az meg remélem vicc volt, hogy még a kapcsolókat is ki akarod szerelni, ennyire ne legyél szarrágó.


Ha van konkrét vevő, akkor vele beszélj, hogy mi a célja a lakással, lehet, hogy neki se kell a te x éves tűzhelyed, mert csak kidobná. Amikor én vettem lakást megkérdezték az eladók, hogy milyen felszereltségben gondolkodtam, én pedig mondtam, hogy a konyhabútoron kívül csak a falakat akarom látni és vittek is mindent, nekik is jó volt és nekem is.

2013. máj. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha külön nem rendelkeztek róla, akkor az általad felsoroltak közül a bevett szokás szerint a kapcsolók, gáztűzhely, bojler és a konvektor egyértelműen a lakás része, a csillár általában nem, de leginkább megegyezés kérdése. Ja és a konyhabútor meg más beépített bútorok is, nyilván a mozdíthatóak nem.
2013. máj. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%

Teljesen igaza van az ingatlanosnak, főleg, hogyha bíroságra megy az ügy, nem lesz hosszú per, mert nincs külön megegyezésed a vevővel. És a teljes helyreállítás költséget neked kell fizetni. A kártérítésen felül.

Gondolom, te is úgy vetted a lakást, hogy ablak se volt benne, meg villanykapcsoló se.


Ha nem tetszik, akkor lecseréli, de ez nem a te dolgod.

Ezek lakás tartozékok, és szerves részét képzik a lakásba való gondtalan beköltözésnek. A nappaliban a szekrénysor persze nem, de a konyhában lévő konyhabútor igen.

Ha ezeket leszereled, akkor ennyivel kell csökkenteni a vételárat. Ez kb. 2 millió vagy 3, ha jól számolom, de gondolom, ennyivel meg olcsóbban nem adnád a kecód.


Amúgy igaza van a felettem írónak, tényleg szarrágó vagy...

2013. máj. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 zümm válasza:
A lakásnak azok a tárgyak a tartozékai, amelyek a rendeltetésszerű használatot lehetővé teszik. Ez általában azt jelenti, hogy minden "kiálláson" kell fogyasztónak lennie. Tehát mosdó, mosogató, fűtőtest, lámpaizzó, kapcsolók, bojler, stb. tartozék, de bútor, csillár nem. Beépített bútor sem! Ez alku tárgya. Az ingatlanosnak igaza van, kivéve a csillárt, az nem tartozék, csak az izzó. Szélsőséges esetben lehet alku tárgya a tűzhely is, hiszen nem vagy köteles otthagyni pl. egy fél millás Miele tűzhelyet, betehetsz helyette egy 30ezreset, amit használtan vettél valahol. A lényeg, hogy rendeltetésszerűen használható legyen.
2013. máj. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp beszéljétek meg, hogy mi marad, mi nem. Amikor megvettem a házam, megnéztúk, milyen szép fürdőszoba, de jó praktikus konyha stb... Mire beköltöztúnk, nem volt 1 db csaptelep sem, eltűnt az összes mosdó, lefolyó, bojler, villanykörte, villanykapcsoló, konektor, úgy lógtak ki a falból a drótok, még a parketta is, meg a konvektorok is. Egy hét volt mire rendbe tettem mindent gyorsan nagyjából. Mi nem beszéltük meg, hogy mi maradjon, hát ők mindent vittek. Még a kertkaput is.
2013. máj. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok szarrágó, éppen azért kérdeztem, mert nem akarok kicsinyes lenni sem, de hülye sem, viszont tudni akartam, hogy mi a hivatalos helyzet. én is úgy gondoltam, hogy megegyezés kérdése elsősorban a dolog. Mindenesetre hasznos volt feltennem a kérdést.
2013. máj. 12. 12:05
 7/8 anonim válasza:
Sziasztok! A mi esetünkben eleve ki se akart költözni a szerződés szerinti időre a régi tulaj,ergo szerződést szegett,de a kötbérről meg hallani sem akar..ezt hogy érvényesíthetem? Lopta az én időmet ,a festőét és az idegrendszeremet is próbára tette.. tegnap voltunk ott,a kipakolással most végzett: a karnisokat is levette! Ezt megteheti?
2019. aug. 14. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Most őszintén, be fogod perelni, mondjuk 1-2 millióra? Jársz 2-3-4 èvet bíróságra. Győzől. Nem fog tudni fizetni, mi lesz?

Ha ki akarsz babrálni vele, kend össze szarral az ajtaját. Az nagyobb bosszúság.

2019. aug. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!