Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sms-t kaptam az Intrum nevű...

Sms-t kaptam az Intrum nevű cégtől, hogy tartozásom van és hívjam fel őket. Ez így jogos?

Figyelt kérdés

Én 2 dologra tudok gondolni, amikor 3 éve diákigazolvány nélkül utaztam a Volánnal és megbüntettek de nem fizettem be. Mivel egyetlen felszólítást sem kaptam azóta, így az tudomásom szerint elévült. (Ha jól tudom 1 év után évül el) Szóval szerintem ez nem lehet, és különben sem adtam meg nekik a telefonszámomat.

A másik, hogy a bankszámlámon fél éve volt 1100 ft tartozás, azt nem fizettem be, de kétlem, hogy ekkora összegért végrehajtót küldenének.

Szerintetek most hívjam fel őket, vagy válaszoljak? Mennyire hivatalos és jogos ez az sms?


2013. jún. 4. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne hívd fel őket. Ez egy trükk részükről, ha te hívod őket azzal elismered a tartozást.
2013. jún. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na most elvileg ők megvették a tartozásom. Ha én mégis úgy döntök, hogy a banknak fizetem ki, vagyis átutalom a bankszámlámra azt az összeget h ne legyek minuszban, akkor ezt így megtehetem ugye? És részemről ennyi. Én nem az intrumnak tartozok, hanem a banknak.
2013. jún. 4. 15:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a bank eladta a tartozásodat, akkor többé nem a banknak tartozol, hanem annak, akinek eladta.
2013. jún. 5. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A tartozás eladásáról kötelező hivatalos értesítést kiküldeni, ameddig ilyet nem kapsz tértivevényes ajánlott levél formában addig nem nekik kell megfizetni a tartozást, bár nekik is fizethetsz, csak ők megspékelik ilyen olyan díjakkal, ezt megspórolhatod.
2013. aug. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!