Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit jelent, ha valakinek az a...

Mit jelent, ha valakinek az a rövidítés van a neve előtt, hogy "Dipl. Ing. "?

Figyelt kérdés
Akkor milyen iskolát végzett?és mi a szakmája?
2013. jún. 6. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Valamilyen mérnök, szerintem...
2013. jún. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

In Europe, the engineer degree is ranked at the same academic level as a master's degree, and is often known literally as an "engineer diploma" (abbreviated Dipl.-Ing. or DI).


Forrás: [link]

2013. jún. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Eddig én is eljutottam...oké, hogy mérnök diploma, de ettől miért lesz titulus a neve előtt?Arra lettem, volna kíváncsi, hogy MAGYARUL van-e erre valami kifejezés.Mert Magyaro-n, ha valakinek mérnöki diplomája van, még nem írnak a neve elé semmit.
2013. jún. 7. 11:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Magyarul nincs erre megfelelője, hivatalos fordításban MSc - Master of Science.

És azért kerül a név elé mert a Német-Osztrák-Svájci hármasban ennek hagyománya van hogy név elé kerülnek egyes titulusok mint a Dr. (ugyanúgy nálunk is), Ing. = ingenieur (mérnök, bachelor fokozat) és a Dipl.-Ing. = diplom ingenieur (mérnök, master fokozat).

2022. júl. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!