Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bélyeg vásárlás + levél címzés?

Bélyeg vásárlás + levél címzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 13 éves vagyok Siófokon lakom, szeretnék küldeni barátnőmnek Sopronba néhány képet postán. Elsőnek küldök postán levelet szóval nem tudom hogy kell. :) Ha bélyeget szeretnék venni hogy kérjem a postán? "Belföldi postázásra kérek egy bélyeget."? Vagy vannak azok a borítékok amiken már alapból rajta van a bélyeg, azokat hogy hívjuk? A levélre ugye nem muszáj rá írni a feladó nevét és címét? Hanem elég jobb alulra:

Címzett neve

Cím

Irányítószám

Es jobb felülre meg ragasztani a bélyeget vagy ha már van rajta bélyeg akkor nem is kell.

Ugye?:)


2013. jún. 6. 15:21
 1/2 anonim ***** válasza:

A bélyeget nem kell előre megvásárolnod, hanem odaadod a postásnak és ő ráragasztja. Neked nem is kerül a kezedbe a bélyeg. Ráadásul a bélyeg és időspórolás miatt többnyire nem valódi bélyeget használnak, hanem egy matricát nyomtatnak, amin szerepel a feladás összege és ideje. Szóval neked nem kell külön bélyeget vásárolnod, nem kell törődnöd ezzel.

A kérdés másik fele, hogy lehet vásárolni olyan borítékot, aminek az árában benne van a postaköltség. Ezt POSTAKÉSZ BORÍTÉKnak hívják. Csak akkor van értelme ilyet venni, ha utcai postaládán keresztül akarod elküldeni a leveledet.

2013. jún. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kérd meg anyukádat, segíteni fog neked. Nem is értem, miért az interneten kérsz ilyenben segítséget, de ha már a neten vagy, akkor a posta honlapját is megnézheted.
2013. jún. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!