Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan vásárol házat egy...

Hogyan vásárol házat egy átlagos ember?

Figyelt kérdés

hogyan lehet a mai világban egy lakást vásárolni? úgy értem egy szebb lakás vagy ház minimum 10 millió forintba kerül. honnan szed össze ennyi pénzt? mert ha mondjuk egy ember havi 200 ezret keres ami már elég szép összegnek számít, abból is csak évek múltán tud mondjuk 10 milliót összekaparni.

hitelt meg ha felvesz az ember, azt élete végéig fizetheti, sőt még a gyerekeinek is fizetnie kell ha meghal. csak ilyen módon lehet házhoz jutni? hogy évekig vagy akár évtizetekig gyűjt az ember, vagy fizet élete végéig? ennyire nehéz lenne lakáshoz/házhoz jutni önerőből?



2013. jún. 11. 23:22
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
87%

Legtöbb esetben hitel. Vagy ha egy fiatal párról van szó, akkor gyűjtenek rá, szülőktől rokonoktól, és szorosra húzzák a nadrágszíjat pár évig, akkor is összejöhet nagy nehezen, ha nem élnek együtt albérletben hanem a szülőknél és minimális összeget kell csak hazaadniuk.

A leg egyszerűbb ha örökölnek egy házat vagy pénzt nagyszülőktől. Igaz azt is elsősorban a szülők kapják meg pontosaban a nagyszülők gyereke, vagy gyerekei, de ha lemondanak róla az unoka javára akkor simán örökölhet, vagy végrendelettel.

Én nagyapám nagyon gazdag ember volt apámnak is ő vett házat még anno, és mivel én vagyok apám egyetlen gyereke, sajnos több nem lehetett az ő részéről, így nagyapám rám hagyta teljes vagyonát, házat, autót, telket mindent. Nagyapámnak volt egy másik fia, igazából vele feleztünk volna mindenben, csak ő korábban lemondott az örökségről mert akkro kért egy nagy összeget kölcsön amit nem tudott visszafizetni nagyapámnak és cserébe akkor lemondott a teljes részéről. Én így örököltem 1 házat telekkel és egy kisebb telket épület nélkül. eladtam vettünk magunknak egy szép házat barátnőmmel felújítottuk amibe ő is beszállt, így lett egy szép nagy házunk ami bőven megfelel az igényeinknek, és már van egy 4 éves kislányunk, és ha minden igaz jön majd a kistesó is, de majd pár nap múlva kiderül hogy tényleg jón-e vagy csak vaklárma :)

2013. jún. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
85%
Welcome to Hungary!
2013. jún. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
70%

10 milliót kell összerakni 200e nettóból?

Bár egyedül is mehet, de azért jobb ha van párja az embernek. Így már csak 5 milliót jut egyik félre. 200-ból szerintem 120 megspórolható, talán még több is, ha nagyon akarod. Feltételeztem, hogy van egy élettárs, aki szintén 200-at keres és szintén csak 80-at költ. (Ketten 160 ezerből egy hónapban még albérletben is ki lehet jönni, sőt, kevesebből is ha nagyon spórolnak!) Ebből 3,5 év alatt meg is van a pénz. Ha még lakástakarékba is rakod és egyéb más módon kamatoztatod, akkor még több is lesz belőle.


Szóval 200-ból ez azért nem kihívás. Már ha a páros mindkét tagja ennyit keres.


Fele ennyiből viszont már jóval nagyobb nehézség.

2013. jún. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
62%

"Welcome to Hungary!"


Háááát, ezt hogy érted? Csak mert mondjuk nyugaton, Angliában, Németországban egy átlag embernek még talán nehezebb saját lakáshoz jutni, mint itt Magyarországon. Persze több a fizetés is, de ha így arányosítjuk akkor is nagyon drága kint egy ingatlan.

2013. jún. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy mindenki egyik hónapról a másikra akar saját lakást, Szüleinknek nagyszüleink sem volt meg 2-3. év alatt.



Két lehetőség mellé egy harmadik, hogy még örökölhet is

2013. jún. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
18%

A fizetések nem 200e-nél állnak meg nagyon sok embernél, csak értelmes diplomát kell szerezni vagy nagyon jónak lenni abban, amit csinálsz.


Pont nemrég néztem a társasáházunk éves jelentését, 180 lakásból vagy 25 cserélt gazdát az elmúlt 12 hónapban, ebben a mienk is benne van és nagyon nem 10-ért vettük, meg a többiek se.

2013. jún. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
46%

"A fizetések nem 200e-nél állnak meg nagyon sok embernél, csak értelmes diplomát kell szerezni vagy nagyon jónak lenni abban, amit csinálsz. "


OK, köszi, de a kérdés az "átlagos ember"-ről szólt. Tehát átlagos végzettség, ami ugye egyáltalán nem a diploma, és átlagos teljesítmény a munkaerőpiacon, tehát nem a "nagyon jó vagy abban, amit csinálsz" kategória...


Átlagos postai dolgozó, átlagos húspultos a sparban, átlagos gazdaságis egy kisvárosi iskolában.

2013. jún. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
35%
Jó most aki minimálbéren él, az nem akarjon sajátot. Nincs átlagos munkás, tanulni soha nem késő.
2013. jún. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

"csak évek múltán tud mondjuk 10 milliót összekaparni. "


És? Ki mondta, hogy 3 havi fizetésből kéne lakást venni?!

2013. jún. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
82%

"Jó most aki minimálbéren él, az nem akarjon sajátot."


A 200ezer szerinted minimálbér? Az _átlagos_ embernek mégis van sajátja. A _hogyan_ a kérdés, és az _átlagra_ vonatkozik. Nem arra, hogy "tanulj neves egyetemen, szerezz átlagbérnél 2x-3x jobban fizető állást, ne nevelj gyereket 42 éves korodig, és lesz saját lakásod"...

2013. jún. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!