Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kapok valamit (álláskeresési...

Kapok valamit (álláskeresési pl. ) ha kilépek?

Figyelt kérdés

Február 1. óta dolgozom, br. 104.000ft-ra bejelentve

előtte egyetemista voltam, a kettő közt nem volt szünet, febr. 8án volt a diplomaosztóm, elvileg akkor szűnt meg a tanulói jogviszonyom is.

Lehetséges, hogy elköltözünk, ha kitöltöm a felmondási időt, akkor kb. 6hónapot dolgoztam ezen a munkahelyen.


Amíg sikerül elhelyezkednem, addig kapok valami ellátást?


Úgy tudom, a suli is beleszámít valahogy, de nem igen vagyok képben. Ezen kívül csak diákmunkám volt, de az elhanyagolható...


Hogy kell ezt elintézni? és hol? ahova költözünk, vagy ahova be vagyok jelentve?



Köszönöm, ha segítetek.


2013. jún. 12. 14:59
 1/5 A kérdező kommentje:
ha az számít, 2 éves határozott szerződésem van
2013. jún. 12. 15:00
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem ha nincs 1. év munkaviszonyod akkor nem jár munkanélküli.

Suli csak a gyed-be számít, gondolom nem fogsz szülni mostanában?

2013. jún. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még te járhatsz rosszul, mivel határozott szerződésed van és mivel jóval a lejárta előtt mondanál fel, a cég kérhet pénzt, mert felmondasz a szerződés lejárta előtt:

"-Munkavállalói jogellenes megszüntetés: esetén a munkavállaló köteles a munkáltató számára a rá irányadó felmondási időre járó átlagkeresetének megfelelő összeget megfizetni. Ha a munkavállaló a határozott időtartamú munkaviszonyát szünteti meg jogellenesen és a hátralévő idő rövidebb, mint a rá irányadó felmondási idő, akkor csak a hátralévő időre járó átlagkereset megfizetésére köteles. A munkáltató a felmerült és bizonyított kárát is követelheti a munkavállalótól, az erre vonatkozó szabályok betartásával."

Vagyis a munkáltató kérhet tőled kártérítést, mert a 2 évből csak fél évet dolgozol le!

2013. jún. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nem fog kérni, közös megegyezés lesz.

igen, szülni nem szeretnék mostanában.


akkor ezek szerint semmi támogatást nem fogok kapni?

2013. jún. 12. 16:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem 365 nap kellene. de akkor is csak 1 hónapig kapnád max. a minimálbér összegéig. Segélyt sem kaphatsz mert ahhoz is kellene a 365 nap regisztráció.
2013. jún. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!